1. februārī ar Madonas novada sporta bāzēm iepazinās Saeimas Sporta apakškomisijas pārstāvji. Izbraukumā piedalījās arī Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs un citi viesi.
Rīts iesākās ar tikšanos Madonas novada domē. Vizītes laikā delegācija tika iepazīstināta ar sporta infrastruktūru – apmeklēja Madonas pilsētas sporta centru un tajā iekārtoto šautuvi, novērtēja PII "Saulīte" peldbaseinu, sporta un atpūtas bāzi "Smeceres sils", Smecersila mototrasi, kā arī Viešūra kalna slēpošanas kompleksu.
Tikšanās laikā pašvaldībā Saeimas deputāti un viesi tika iepazīstināti ar būtiskākajiem jautājumiem un informāciju sporta attīstībā Madonas novadā. Diskusijā par sporta un tā infrastruktūras piedāvātajām iespējām piedalījās Madonas novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, vietnieks Agris Lungevičs, izpilddirektors Āris Vilšķērsts, sporta darba organizators Māris Gailums u.c.
– Pirms kādiem gadiem ar skaudību skatījāmies uz apkārtējiem novadiem, tagad jau varam lepoties ar to, kas mums ir, – attīstību sporta infrastruktūrā novērtēja Māris Gailums. Madonā tiek rīkotas ne tikai Latvijas mēroga sacensības, notiek Pasaules kausa posmu sacensības distanču slēpošanā, ziemas orientēšanās sportā uz slēpēm un rollerslēpošanā. 2017. gadā "Smeceres silā" plānotas Eiropas meža darbinieku sacensības biatlonā.
Artis Rasmanis, Ivans Klementjevs, Aivars Meija un citi tika iepazīstināti ar bērnu un jauniešu profesionālā sporta iespējām ziemas sporta veidos – slēpošanā un biatlonā, pārrunāja sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" izaugsmes iespējas, pretendējot uz nacionālās sporta bāzes statusu, kā arī par sporta internāta izveidi jauniešiem, kuri trenējas slēpošanā un biatlonā. Sarunā piedalījās arī Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Gundars Upenieks.