2009. gada pavasarī priekšlaicīgi aizsaulē aizgājušā rajona labākā ekonomista un spēcīga dambretista Rūda Rimšas, kas dzimis un audzis Varakļānos, bet pēdējos gadus vadīja Murmastienē, piemiņu ar ceļojošā kausa izcīņu nolēma iemūžināt dambretes entuziasts Mārtiņš Šulmanis.
Kausu sagādāt un pasākumu sarīkot piekrita toreizējā Murmastienes pagasta pārvaldes vadītāja Modra Vilkauša. Tā pirmajā izcīņā 1. maijā skolas sporta zālē pulcējās 14 dambretisti no rajona dažādām vietām. Par uzvarētāju kļuva meirānietis Valdis Mass.
Tā kā nākamajā gadā Modra Vilkauša jau darbojās Varakļānos, tika nolemts sacensības sarīkot 15. maijā Varakļānu kultūras namā. Saulainajā sestdienā tur pulcējās jau 44 dalībnieki no Cēsīm, Līgatnes, Viļāniem, Madonas novada dažādām malām, Preiļiem (vesels autobuss ar bērniem), arī Varakļāniem. Par absolūto uzvarētāju kļuva līgatnietis Juris Neimanis.
Sakarā ar teritoriālajām izmaiņām kauss, atgriezies pie pasākuma organizatora, trīs gadus „nogulēja" tā apartamentos. Bet sirds neļāva to „sarūsināt", tāpēc Madonā 3. maijā tika sarīkota tā trešā izcīņa, kurā piedalījās 20 dambretisti – gan pašmāju, gan arī pārstāvji no Rīgas, Rēzeknes, Viļāniem. Kausu aizveda viļānietis Mārtiņš Asars, kas spēja uzvarēt 5 no 7 cīņām. Sacensību noslēgumā tika nolemts, ka tā turpmākā izcīņa notiks Varakļānos un par sacensību norisi atbildība būs jāuzņemas Varakļānu novada pašvaldībai.
Autors: M. VĪRS