Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Rollerslēpotāji sagādā svētkus Madonai

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 24.07.2018.

Rollerslēpotāji sagādā svētkus Madonai
Burtu lielums

20., 21. un 23. jūlijs. Aizritējušas trīs emocijām piesātinātas, karstas un vasarīgi svelmainas dienas lielajā sportā rollerslēpošanā, Madonā norisinoties Pasaules kausa otrajam posmam rollerslēpošanā. Šāda mēroga pasākums mūsu pilsētas ielās, kā arī sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās jau ceturto gadu.

Kaut arī sacensības sportistiem bija karstas, pat ar saunas efektu – plus 30 grādu svelmē, ar īsteni sportisku garu un dzeramā ūdens klātbūtni Madona apbrīnoja enerģiskos sportistus.

Par īstiem sporta svētkiem parūpējās mūsu labākie sportisti, pierādot, ka var ne tikai līdzvērtīgi distancē cīnīties ar pasaules spēcīgākajiem rollerslēpotājiem, bet arī uzvarēt un nokļūt uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena.
Madonai svētku izjūtu pastiprināja Raimo Vīganta pārliecinošā uzvara gan rollerslēpošanas sprintā, gan masu startā 20 km distancē, bet individuālajā distancē klasiskajā stilā Smeceres silā 22. jūlijā viņš ieņēma 4. vietu .
Kā "Stars" jau rakstīja, Latvijas Slēpošanas federācijas un Madonas novada pašvaldības kopīgi rīkotajā Pasaules kausa otrajā posmā rollerslēpošanā piedalījās sportisti no 10 valstīm: Norvēģijas, Zviedrijas, Krievijas, Itālijas, Čehijas, Slovākijas, Dānijas, Lietuvas, Ukrainas un, protams, Latvijas. Madonu sacensībās pārstāvēja Raimo Vīgants, Kitija Auziņa, Niks Saulītis, Ilvars Bisenieks, Uvis Akmentiņš, Ziemas olimpisko spēļu dalībnieks Indulis Bikše masu startā.
Sacensības tradicionāli iesākās ar sprintu Raiņa ielā pie kultūras nama 20. jūlijā. Visvairāk emociju bija jauniešu sprinta finālā, kad visu klusībā lolotās cerības par zelta medaļu Latvijai attaisnoja madonietis Raimo Vīgants. – Šeit konkurenti ir visi labākie pasaules līmeņa sportisti. Līdz ar uzvaru jau rollerslēpošanas sprintā radās pārliecība par saviem spēkiem, arī prieks par uzvaru, – emocijās dalījās uzrunātais Raimo Vīgants. Viņš minēja, ka labās sportiskās formas un rūdījuma pamatā ir ieguldītais milzīgais darbs treniņos. Savu devumu atstājusi arī trenēšanās kopā ar igauņu komandu, kas gan šajā posmā nepiedalījās.
– Rollerslēpošana ir pavisam kas cits nekā slēpošana ziemā. Arī sprints ir pavisam kas cits nekā garās distances, – atzina Raimo Vīgants.
Toties sacensību atklāšanas un apbalvošanas brīdis Saieta laukumā, kad mūsu rollerslēpotāji Kitija Auziņa un Raimo Vīgants mastā uzvilka mūsu valsts karogu, kad tika atskaņota Latvijas himna, bija emocionāls gan sportistiem, gan viņu līdzjutējiem.
Svinīgajā atklāšanas ceremonijā 20. jūlija vakarā Madonas BJSS audzēkņi Saieta laukumā ienesa visu 10 dalībvalstu karogus. Pasākuma viesiem dinamiskā ritmā mūsu pilsētas jaunatni pārstāvēja Madonas KN mūsdienu deju grupa "Aliens". Atklāšanā piedalījās arī Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, kas sveica visus Pasaules kausa rollerslēpošanā dalībniekus Madonā: – Domāju, katrai pilsētai ik pa laikam gribas būt pasaules centrā. Varam teikt, ka šajās dienās Madona ir pasaules rollerslēpošanas centrs. Paldies visiem, kas noticēja, ka Madona to var, un mūsu pilsēta to var jau ceturto reizi. Līdz ar to varam teikt, ka tā jau ir mūsu sporta tradīcija. Paldies visiem, kas ir izdarījuši maksimālo, lai šie sporta svētki Madonā notiktu. Paldies mūsu sporta varonim Raimo Vīgantam, kas iedvesmos arī citus sportistus par tādiem kļūt.
Sportistus uzrunāja arī tehniskais delegāts Aleksandrs Valeščuks: – Apsveicu visus, kas piedalās tik augsta ranga sacensībās, kā arī novērtēju Madonas novada pašvaldības atbalstu sportiskajam pasākumam.
Par Pasaules kausa norisi gādāja tiesneši sacensību direktora Gunāra Ikaunieka vadībā, galvenā sekretāra pienākumus veica Jānis Irbe.
Sacensību laikā savas sportiskās spējas apliecināja madoniete Kitija Auziņa, kas šoreiz sprintā ieņēma 11. vietu (jauniete 2016. gadā sprintā izcīnīja bronzas medaļu). Individuālajā klasiskajā distancē viņai 9. vieta. Olimpietis Indulis Bikše piedalījās abās garajās distancēs. Masu startā viņš ieņēma 15. vietu, bet klasiskajā distancē – 12. vietu.
To, ka var godam konkurēt ar pasaules līmeņa sportistiem, apliecināja Madonas BJSS juniori. Labus panākumus sprintā guva arī Madonas BJSS audzēkņi juniori – Niks Saulītis, ierindojoties 5. vietā, Ilvars Bisenieks – 13. vietā, Uvis Akmentiņš – 17. vietā. Masu startā Niks Saulītis ieņēma 13. vietu, bet Ilvars Bisenieks – 17. vietu, savukārt klasiskajā distancē Nikam Saulītim – 9. vieta, bet Ilvaram Biseniekam – 14. vieta.
Latviju savās grupās vēl pārstāvēja Paula Bergvalde, Inga Paškovska, Reinis Upens, Ilona Upena, Annija Keita Sabule un Jānis Rams. Ar rezultātiem var iepazīties vietnē www.infoski.lv.

25.07.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px