Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Pozitīvs sniegums starptautiskajā turnīrā

JĀNIS RUKMANIS, Madonas BJSS futbola treneris

Autors • 12.02.2018.

Pozitīvs sniegums starptautiskajā turnīrā
Burtu lielums

No 26. līdz 28. janvārim ar dalību starptautiskajā futbola turnīrā "Riga Cup 2018" piedalījās un pirmo spēļu praksi lielajā futbolā šosezon ieguva Madonas BJSS U-15 futbola komanda.

Turnīrā piedalījās 16 komandas no sešām valstīm – pa vienai komandai tika pārstāvēta Nīderlande, Lietuva, Krievija, trīs komandas bija no Somijas, četras no Igaunijas, kā arī sešas komandas no Latvijas. Spēles tika aizvadītas Olimpiskajā centrā un "Skonto" futbola laukumu manēžās.

Mūsu futbolisti iespēju spēlēt šajā prestižajā turnīrā ieguva ar iepriekšējās sezonās sasniegto rezultātu. Komandu atbalstīja Ziemeļaustrumu futbola centrs, līdz ar to piedalījāmies ar nosaukumu FC ZAFC/Madona. Galvenais mērķis bija iegūt tik nepieciešamo spēļu praksi un novērtēt komandas kopējo funkcionālo līmeni.
Ņemot vērā, ka pēdējos divus mēnešus treniņprocess notiek sporta zālē, mūs sagaidīja sarežģīts uzdevums nospēlēt lielajā futbola laukumā piecas spēles trīs dienās.
Turnīra pirmajā dienā madonieši ar minimālu rezultātu (0 : 1) piekāpās Igaunijas "Tabasalu" no Tallinas. Turpinājumā spēlējām pret vienu no spēcīgākajām Krievijas komandām "Zenit" no Sanktpēterburgas. Ar disciplīnu un pacietību spējām gandrīz visu pirmo puslaiku nospēlēt līdzvērtīgi pret ļoti meistarīgiem spēlētājiem. Vārtus zaudējām pašā pirmā puslaika izskaņā, pārkāpjot noteikumus savā soda laukumā, pretinieki realizēja 11 metru soda sitienu. Kopumā piekāpāmies ar rezultātu 0 : 3.
Nākamajā dienā tikāmies ar komandu SC "Albatroz", kuras sastāvā spēlēja Brazīlijas spēlētāji. Līdzvērtīgā spēlē zaudējām ar 0 : 1.
Izslēgšanas spēļu kārtā par vietām bija jāsacenšas ar Igaunijas komandu "Tigriid" no Tallinas, kur pamatlaikā nospēlējām 1 : 1, bet pēcspēles sitienos izcīnījām pirmo uzvaru turnīrā ar rezultātu 6 : 5. Ar vārtu guvumiem izcēlās: S. Locāns, D. Saliņš, E. Poļaks, R. Aizups, A. Pērkons, R. Juhnovičs.
Noslēdzošajā spēlē, parādot labu sniegumu, ar rezultātu 3 : 0 apspēlējām "Skonto Akademy". Vārtus guva: D. Saliņš, E. Poļaks, M. Ciršs.
Kopumā 16 komandu konkurencē izcīnījām 13. vietu, bet vēl svarīgāk, ka mūsu puiši visa turnīra gaitā spēja demonstrēt stabilitāti gan spēles organizēšanā, gan psiholoģiskajā noturībā.
Gatavošanās jaunajai sezonai turpināsies vēl nākamos divus mēnešus.


13.02.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px