Kā jau ziņots, 19. un 20. februārī sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" ceturto gadu pēc kārtas pulcēsies Skandināvijas kausa distanču slēpošanas posma dalībnieki. Nozīmīgajam pasākumam ir pieteikušies 215 sportistu no 10 valstīm.
Kā pastāstīja sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītājs un sacensību galvenais tiesnesis Gunārs Ikaunieks, Skandināvijas kausa posmam reģistrējies līdz šim lielākais dalībnieku skaits. Pieteikušies distanču slēpotāji no Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Kanādas, Brazīlijas, Šveices, Baltkrievijas, Igaunijas, Lietuvas un, protams, Latvijas. Visvairāk dalībnieku būs no Norvēģijas (68) un Igaunijas (42). 19. februārī paredzētas sacensības sprinta distancē (sievietēm – 1,1 km, vīriešiem – 1,7 km), bet 20. februārī – individuālajā distancē (sievietēm – 10 km, vīriešiem – 15 km).
Laikapstākļi šoziem februārim neierasti pavasarīgi, kas liek daudziem vaicāt, vai tiesa, ka Madonā notiks Skandināvijas kausa posms distanču slēpošanā. Uz šo jautājumu Gunārs Ikaunieks atbild apstiprinoši, jo mākslīgā sniega trase tika gatavota ar aprēķinu, lai sniega pietiktu. Tomēr klimatiskajiem apstākļiem ir grūti stāvēt pretim, īpaši, ja līst lietus. Arī šajās dienās sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" mākslīgā slēpošanas trase tiek uzturēta un gatavota, lai sacensības varētu veiksmīgi noritēt.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto no arhīva