Aizvadītajā sestdienā jau otro gadu Viešūrkalna slidotavā, godinot ilggadējā Madonas hokeja spēlētāja un entuziasta Salvja Stradiņa piemiņu, notika hokeja turnīrs.
Līdzīgi kā iepriekšējā gadā, arī šogad turnīrā piedalījās četras komandas. Madonas novadu pārstāvēja hokeja klubs „Madona" un hokeja komanda „Mazie Milži" no Mētrienas. Organizatoru aicinājumam atsaucās arī hokeja komanda no Ērgļiem un spēcīgā VUGD izlase no Rīgas, kura pērn kļuva par šī turnīra uzvarētāju.
Lai noskaidrotu spēcīgākās komandas, sacensību formāts netika mainīts. Vispirms notika savstarpējās spēles, kad divos periodos, spēlējot katrā 12 minūtes, tika noskaidrots uzvarētājs. Pēc tam norisinājās cīņa par 3. vietu un fināls, kad kļuva zināms turnīra uzvarētājs.
Pirmajā spēlē tikās hokeja klubs „Madona" un VUGD izlase, kura to iesāka ļoti enerģiski. Metieni pa HK „Madona" vārtiem sekoja cits pēc cita, un ripa itin drīz jau bija vārtos. Rīdzinieki šajā spēlē uzvarēja pārliecinoši. Kā pietrūka mūsējiem un vai ir izredzes turnīrā tomēr uzvarēt, to jautāju vienam no vadošajiem HK „Madona" spēlētājiem Igoram Šapovalam.
– VUGD izlase ir ļoti spēcīga komanda, bet tajā, starp citu, spēlē arī kādi četri madonieši. Taču viss vēl priekšā, tas nekas, ka pirmajā spēlē zaudējām. Ļoti ceram, ka ar viņiem tiksimies finālā, un tad darīsim visu, lai revanšētos. Būsim jau iespēlējušies un noteikti uzlabosim savu sniegumu. Ikdienā mums sanāk visai reti kopā patrenēties, jo apmēram puse esam Madonā, bet puse – Rīgā. Galvenokārt tiekamies jau spēlēs – EHL čempionātā Rīgā vai Daugavpils čempionātā. Patlaban Daugavpils čempionātā, kur startē 12 komandas, esam pa vidu, bet Rīgā gan, kur spēlē spēcīgāki sastāvi, iet grūtāk, – pastāstīja Igors Šapovals.
Arī viena no turnīra organizatoriem Dzintra Stradiņa atzina, ka šogad turnīrā piedalās līdzvērtīgas komandas, kas aizrautīgi cīnās līdz pat pēdējai spēles minūtei, un pēc pirmajiem spēļu rezultātiem nebūt nav zināms, kāda izskatīsies turnīra tabula noslēgumā.
Un tik tiešām – interesanta izvērtās cīņa gan finālā, kur tikās VUGD izlase un HK „Madona", gan par 3. vietu, kur spēkiem mērojās hokeja komanda „Mazie Milži" no Mētrienas un hokeja komanda no Ērgļiem. No zaudējuma pirmajā spēlē spēja atgūties gan HK „Madona", gan „Mazie Milži". Abas komandas uzvaru spēja izcīnīt galvenajā spēlē, līdz ar to pirmo reizi par turnīra uzvarētājiem kļuva HK „Madona", bet hokeja komanda „Mazie Milži" no Mētrienas izcīnīja 3. vietu. Savukārt VUGD izlase šoreiz palika 2. vietā, bet hokeja komanda no Ērgļiem – 4. vietā.
Turnīru Salvja dzimšanas dienas mēnesī organizē viņa hokeja biedri un ģimene, un tas ir pietuvināts vēl vienam notikumam – ik gadu 11. februārī visā Eiropas Savienībā tiek atzīmēta vienotā ārkārtas palīdzības izsaukuma numura 112 diena. Arī Salvja dzīve, kā zināms, bija nesaraujami saistīta ar palīdzības sniegšanu cilvēkiem ārkārtas situācijās un dzīvības glābšanu – viņš daudzus gadus strādāja VUGD Madonas nodaļā par ugunsdzēsēju, līdz hokeja spēlē Sergeja Žoltoka Rīgas 55. vidusskolā negaidīti laukumā pārstāja pukstēt viņa sirds.
Atklājot turnīru, VUGD vietnieks ģenerālis Intars Zitāns aicināja ar klusuma brīdi godināt Salvja Stradiņa un citu ugunsdzēsēju, kuru vairs nav mūsu vidū, piemiņu.
– Katrs gads ar jauniem izaicinājumiem un notikumiem ir citādāks. Dzīve turpinās, bet, tiekoties dažādos pasākumos, mēs vienmēr atceramies kolēģus, kuru vairs nav mūsu vidū. Priecē, ka arī Salvja Stradiņa piemiņas turnīrs veidojas par tradīciju – tas notiek jau otro reizi, uzaicinot tajā piedalīties hokeja komandas, kurās Salvis ir spēlējis. Tā ir arī laba iespēja mums visiem satikties, parunāties, ļauties ziemas aktivitātēm un uzspēlēt hokeju ar devīzi „Lai uzvar draudzība!" – akcentēja Intars Zitāns.
Vaicāts, vai salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir mainījies VUGD izlases sastāvs, viņš atklāja, ka komandā spēlē gan pieredzējuši hokejisti, gan arī vairāki jauni spēlētāji.
– Mēs ļoti labi saprotam, ka katram ir savs laiks, un, lai gan uz ledus uzkāpt un uzspēlēt hokeju vienmēr ir patīkami, šāda iespēja vairāk ir jādod jaunajiem. Priecē, ka, mainoties sastāvam, tiek saglabātas iepriekšējos gados iedibinātās tradīcijas, – atzīmēja Intars Zitāns.
Salvja Stradiņa piemiņas turnīrs jau otro gadu norisinājās Viešūrkalna slidotavā, kur ir lieliskas iespējas parādīt labu spēli, ko nodrošina ne vien spēlētāju entuziasms, bet arī piemērotie apstākļi slidošanai atklātā laukumā. Uzrunājām Viešūrkalna sporta bāzes pārvaldnieku Gintu Rudzīti, kas arī ir liels hokeja spēles cienītājs.
– Kādreiz bērnībā es ļoti gribēju spēlēt hokeju, bet toreiz nebija ne tāda laika, ne arī tādu iespēju. Prieks, ka pie mums tagad notiek šāds hokeja turnīrs. Domāju, ka to rīkosim katru gadu un tā kļūs arī par mūsu tradīciju. Mums ir atbilstoša slidotava un infrastruktūra, ledus kopšanas tehnika, saldējamā iekārta, pateicoties tai, ledu labā kvalitātē varam nodrošināt pat pie plus desmit grādiem. Ikdienā tā ir publiskā slidotava. Mēs piedāvājam dažādas aktīvās atpūtas iespējas. Plaša informācija par to ir pieejama mūsu mājaslapā, – sacīja Gints Rudzītis.
13.02.2018.