26. janvārī aizvadīts “S!-Fischer ziemas skolēnu čempionāta 2024” pirmais posms, kas norisinājās Pļaviņās, slēpošanas un biatlona bāzē “Jankas—Jaujas”.
Sacensību galvenā balva ir dāvanu karte 2000 EUR vērtībā no Fischer Sports Latvia, kas dod iespēju uzvarētāju skolai papildināt distanču slēpošanas inventāra krājumus, ko izmantot ikdienā skolu sporta nodrošināšanai.
Kopā tika pārstāvētas 32 Latvijas skolas ar gandrīz 200 skolēniem dažādās vecuma grupās. No mūsu novada sacensībās piedalās Madonas pilsētas vidusskola, Madonas Valsts ģimnāzija (MVĢ), Praulienas un Kusas pamatskola.
Pēc 1. posma sacensībām ar 7364 punktiem 1. vietā ir Madonas pilsētas vidusskola, 2. vietā ar 7132 punktiem – Lejasciema vidusskola, 3. vietā – ar 7102 punktiem – Krāslavas ģimnāzija, kam ar 6430 punktiem seko Madonas Valsts ģimnāzija. Praulienas pamatskola ar 5725 punktiem ieņem 7. vietu, bet Kusas pamatskola – 23. vietu.
Individuāli daudzi mūsu novada skolu distanču slēpotāji ierindojās labāko vidū.
S10 grupā 3. vietu ieņēma Patrīcija Kraukle (Madonas pilsētas vidusskola), S12 grupā
1. vietā – Ance Arama (Madonas pilsētas vidusskola), S14 grupā 1. vietā Dārta Ruļuka (Praulienas pamatskola), S16 grupā 2. vietā Luīze Miglone (MVĢ), S18 grupā
2. vietā Līna Bērziņa (MVĢ).
Zēnu konkurencē V10 grupā 3. vietā Gustavs Bogdanovs (Madonas pilsētas vidusskola), 2. vietā Daniels Matisāns (Kusas pamatskola), 1. vietā Edgars Ruļuks (Praulienas pamatskola). V12 grupā 3. vietā Maksims Šķitovs (Madonas pilsētas vidusskola), 2. vietā – Edvards Kramerovskis (Madonas pilsētas vidusskola). V14 konkurencē 2. vietā Edgars Aivo Asaris (Madonas pilsētas vidusskola), 1. vietā Ervīns Kūlītis (Praulienas pamatskola). V16 grupā 3. vietā Ginters Bērziņš (MVĢ), V18 grupā 2. vietā Rainers Upenieks (MVĢ).
Sacensību 2. posms plānots 9. februārī slēpošanas un biatlona centrā "Cēsis", Priekuļos, 3. posms notiks sacensību mājas trasē Fischer slēpošanas centrā Siguldā, kur apbalvos kopvērtējuma uzvarētājus.
06.02.2024.