20. novembrī atsākās Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionāts, kurā komandas līdz šim aizvadījušas tikai nelielu daļu ieplānoto spēļu.
Šajā sezonā LJBL prioritāte ir nodrošināt jaunajiem basketbolistiem spēļu praksi, elastīgi piemērojoties epidemioloģiskajai situācijai. Izstrādāta nestandarta izspēles sistēma, dalot komandas reģionālajās zonās, lai izvairītos no lielas ceļošanas pa visu Latviju.
Patlaban liela daļa komandu atbilst Ministru kabineta noteikumos definētajam "zaļajam režīmam" un var atsākt spēlēt. Komandas, kuras pagaidām nevar spēlēt, no čempionāta netiek izslēgtas – gaidām tās atgriežamies brīdī, kad būs pietiekams skaits spēlētāju ar sadarbspējīgiem sertifikātiem.
Madonas BJSS basketbola nodaļa LJBL čempionātā pašlaik piedalās ar U-15 (2007. g. dz.), U-16 (2006. g. dz.) un U-19 (2003./2004. g. dz.) vecuma grupu komandām.
U-15 komandas bilance ir 2 uzvaras un 4 zaudējumi. Zaudējums Rūjienas NSS (73 : 107), uzvara pret Rēzeknes novada BJSS (79 : 46), zaudējums Bertānu VBS (57 : 116), zaudējums Jēkabpils sporta skolai (45 : 55), uzvara pret Ezerzeme/Rēzeknes BJSS komandu (76 : 70), zaudējums Cēsu sporta skolai (45 : 86).
U-16 komandas bilance – 6 uzvaras un 2 zaudējumi. Izcīnīta uzvara spēlē pret Līvānu BJSS (107 : 70), uzvara pret Aizkraukles NSS (83 : 65), uzvara pret Rūjienas NSS (87 : 80), zaudējums Bertānu VBS (77 : 126), zaudējums pret Jēkabpils sporta skolas komandu (54 : 74), uzvara pret Ezerzeme/Rēzeknes BJSS (87 : 83), uzvara pret Cēsu sporta skolu (81 : 49), uzvara pret Alūksnes BJSS (93 : 61).
U-19 komandas kontā ir 2 uzvaras un 5 zaudējumi. Zaudējums piedzīvots pret Valkas BJSS (77 : 98), zaudējums pret Bertānu VBS (51 : 87), uzvara pret Rūjienas NSS (70 : 69), zaudējums pret Jēkabpils/Līvānu komandu (42 : 80), zaudējums pret Ezerzeme/Rēzeknes BJSS (62 : 72), zaudējums Cēsu sporta skolas komandai (60 : 80), uzvara pret Alūksnes BJSS (83 : 72).
Tikmēr savu dalību Latvijas basketbola Užavas kausa 1/8 finālā beigusī BK "Madona"/BJSS komanda veiksmīgi turpina spēles Reģionālajā basketbola līgā ar 3 uzvarām un 1 zaudējumu.
Pirmā spēle izbraukumā neizdevās, jo pārdzīvots zaudējums BK "Krāslava" komandai (69 : 79), nākamajā spēlē pirmā uzvara pret Aizkraukles novada komandu (82 : 60), uzvara pret BK "Augšdaugavas novads" (97 : 87), un 3. decembrī mājas spēlē iegūta uzvara spēlē pret BK "Salacgrīva" ar 89 : 50 (T. Kohanovs – 19 punktu, 6 rezultatīvas piespēles, M. Kalniņš – 14 p., A. Škute – 14 p., J. Dumburs – 10 p., E. Bērziņš – 7 p., A. Akmentiņš – 7 p., T. Holsts – 6 p., K. Liberts – 5 p., E. Lazdups – 4 p., M. Mamedovs -2 p., K. Bitels – 1 p.).
Nākamās LJBL sacensības paredzētas 7. decembrī Gulbenē – spēles Madonas BJSS U-15, U-16, U-19 komandām. Savukārt BK "Madona"/BJSS Madonas pilsētas sporta centrā tiksies ar "Jēkabpils Lūšu" komandu 10. decembrī pulksten 19, bet 12. decembrī pulksten 12 Madonas sporta centrā U-19 komanda uzņems viesus no Valkas BJSS.
AGNIS BEĶERIS,
basketbola treneris
7.12.2021.