Biedrības sporta kluba „SportLat" organizētās slēpošanas sacensības – „Sport2000" tautas slēpojums „Madona", kas notika Madonas slēpošanas un biatlona sporta bāzē „Smeceres sils", pulcēja vairāk nekā 250 dalībnieku no dažādiem Latvijas novadiem, kā arī sportistus no Lietuvas.
22. februārī rīkotais slēpojums Madonā izcēlās ar kontrastiem – pilsētā sniega nav, automašīnu stāvlaukums – atkusis, bet slēpošanas sacensības notiek, jo ir mākslīgā sniega trase, kas kontrastēja ar apkārt redzamajām pavasara atkušņa krāsām. Protams, arī liekais mitrums no gaisa krita nevietā un nelaikā.
Lai gan ziema šogad ir simboliska, dabisko sniegu atkusnis „noēdis", sporta un atpūtas bāzes „Smeceres sils" komanda bija sagatavojusi 2,5 km garu apli ar mākslīgo sniegu. Kā izteicās komentētājs, Latvijas slēpotāju izlases treneris Jēkabs Nākums, te ir Baltijā labākā slēpošanas trase, cik nu vien šajos laikapstākļos tāda var būt.
Dalībnieku vidū bija gan aktīva dzīvesveida piekritēji, gan sportisti ar olimpisko spēļu pieredzi, gan orientieristi, biatlonisti un aktīvie slēpotāji, kas noticēja, ka Madonā slēpošanas trasē ir sniegs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 26.02.2014.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto