Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Pasaules kausa 1. posmā Kontiolahti

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 01.12.2020.

Pasaules kausa 1. posmā Kontiolahti
Burtu lielums

Nedēļas nogalē visi varējām televīzijā sekot līdzi mūsu izlases sportistu startiem, uzsākot jauno 2020./2021. gada Pasaules kausa sezonu Kontiolahti Somijā. Dalībnieču vidū bija arī madoniete Ieva Pūce.

Ieva Pūce, būdama juniore, pārbaudīja spēkus 7,5 kilometru garajā sprinta distancē, sašāva ugunslīnijā visus 10 mērķus, finišā ierindojās 103. vietā.

Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Gundars Upenieks vēstīja, ka vēl pagājušās nedēļas sākums bija izaicinājumu pilns un saspringts ar loģistikas un veselības jautājumu risināšanu. Jau ziņots, ka treniņnometnē Zviedrijā "Covid-19" pozitīvi testi bija biatlonistei Baibai Bendikai un izlases galvenajam trenerim Pasaules kausa posmos Ilmāram Bricim. Somijā ieradušies Roberts Slotiņš, Annija Sabule un Andrejs Rastorgujevs. Savukārt tos, kas bija Zviedrijā, nolēma sūtīt mājās, ņemot vērā risku, ka var būt kāds jauns pozitīvs "Covid-19" gadījums. Tā vietā izlasei Somijā pievienojās juniori. Latvijā atgriezās Aleksandrs Patrijuks, Sanita Buliņa un Edgars Mise (Madona), savukārt uz Somiju devās Rūdis Balodis, Renārs Birkentāls, Kirils Matjuhins un Ieva Pūce (Madona). Galvenā trenera pienākumus pirmajā posmā pilda Intars Berkulis, kas Somijā ir jau no pagājušās nedēļas pirmdienas.
25. novembrī Starptautiskā Biatlona savienība ziņoja, ka "Covid-19" konstatēts Latvijas, Krievijas un Moldovas delegācijās, bet ceturtdien nāca klajā ar vēsti, ka inficētie ir arī Rumānijas un Francijas komandās. Kā skaidroja G. Upenieks, pozitīvs tests bijis vienam no izlases tehniskajiem darbiniekiem, bet tie sportisti, kuri jau šobrīd ir Somijā, bijuši ar "Covid-19" negatīvu testu. Latvijas Biatlona federācija spēja tikt ar to galā un sakārtot visus jautājumus, lai sportisti varētu saņemt akreditāciju un iziet uz starta Pasaules kausa 1. posmā. – Sakarā ar to, ka vairāki vadošie sportisti – Baiba Bendika, Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise – ir spiesti izlaist pirmos divus posmus, sacensībām tika pieteikti mūsu izlases juniori – Renārs Birkentāls, Kirils Matjuhins, Rūdis Balodis un madoniete Ieva Pūce, dodot iespēju katram pārbaudīt spēkus vienā no sacensībām.
Jau šonedēļ 3.-6. decembrī turpat Kontiolahti tiks aizvadīts Pasaules kausa 2. posms. Sestdien paredzētas sacensības individuālajās distancēs, bet dienu vēlāk notiks sprints.


02.12.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px