25. februārī ar sprintu klasiskajā stilā Obersdorfā Vācijā sākās pasaules čempionāts distanču slēpošanā, kur piedalījās Latvijas labāko slēpotāju izlase.
Latvijas distanču slēpotāju vidū puse bija Madonas sportistu – Raimo Vīgants, Indulis Bikše, Lauris Kaparkalējs, Niks Saulītis, Ilvars Bisenieks un Kitija Auziņa. No līderēm sevi apliecināja Patrīcija Eiduka un biatloniste Baiba Bendika.
Pasaules čempionātā distanču slēpošanā 30 km skiatlonā (15 km klasikā + 15 km slidsolī) vīriešiem 76 dalībnieku konkurencē Latvijas pārstāvis Raimo Vīgants ieguva 42. vietu, pirmo reizi iekļūstot piecdesmitniekā un sasniedzot Latvijas vīriešu labāko rezultātu pasaules čempionātos.
Latvijas izlases sportisti guva atzīstamus panākumus arī pasaules čempionātā distanču slēpošanā komandu sprintā.
Brīvajā stilā vīriešiem Latvijas pārstāvji Raimo Vīgants un Indulis Bikše savā pusfināla braucienā uzrādīja 10. laiku, bet kopējā ieskaitē tāpat kā mūsu jaunietes – 23. vietā, bet pēc noteikumiem tika ierindoti 20. vietā 37 komandu vidū, jo bija desmitniekā savā braucienā un lēnākie no abu braucienu desmito laiku uzrādītājiem.
Pasaules čempionātā distanču slēpošanā sievietēm
6 × 1,2 km komandu sprintā brīvajā stilā Latvijas komanda ar Kitiju Auziņu un Samantu Krampi sastāvā pirmajā pusfināla braucienā no 14 komandām uzrādīja 12. laiku, kas kopējā ieskaitē 28 komandu konkurencē deva 23. vietu.
Plašāk – vietnē www.infoski.lv.
3.03.2021.