Tā vēl bija septembra sestdiena, kad Madonas un Jēkabpils apkaimē notika starptautiskais autorallijs. Kaut daudzās vietās ceļi bija slēgti, daudzas vieglās automašīnas no visām republikas malām meklēja apkārtceļus uz vienu galamērķi – Degumniekiem.
Tās rindojās pie ieejas klubā – no Daugavpils, Medumiem, Jēkabpils, Vecpiebalgas, Alūksnes, Jaungulbenes, Viļāniem. Un vēl arī vietēja mēroga – no Mārcienas, Liezēres, Dzelzavas. Starp pasažieriem bija pārstāvji arī no Līgatnes, Talsiem, Rīgas, Limbažiem, Rēzeknes, Gaigalavas, kā arī no Madonas, Saikavas, Lubānas un Degumniekiem.
Tie visi bija dambretisti, kuri ieradušies godināt kādu Madonas novada Degumnieku, Praulienas un Dzelzavas pagasta dambretes sekcijas ilggadēju vadītāju un treneri skaistā dzīves jubilejā. Pie reizes pussimtu lielā dambretistu saime vēlējās arī pacīnīties par medaļu komplektiem dāmu, kungu un jauniešu konkurencē, kā arī skaistu ceļojošo kausu, ko bija sarūpējuši pasākuma galvenie rīkotāji – Ošupes un Dzelzavas pagasta pārvalžu vadītājs Aigars Šķēls sadarbībā ar jubilāra dēliem un galveno tiesnesi.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.10.2013.
Autors: M. VĪRS