Uzlabojoties „Covid-19" kumulatīvajam saslimstības rādītājam Latvijā un iestājoties vasaras sporta sezonai, Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP) pēc konstruktīvām sarunām ar sporta organizācijām strādā pie vadlīnijām un sanitārajiem protokoliem, lai tūlītēji varētu sākt sacensības āra sporta laukumos.
LSFP valde kopīgā darba grupā ar sporta federācijām, sporta klubiem, sporta speciālistiem un Izglītības un zinātnes ministriju jau šobrīd ir izplānojusi vairākus scenārijus drošai sacensību sezonas atsākšanai. "Mēs esam pacietīgi strādājuši, lai plašāka čempionātu atsākšana pēc ilgāka pārtraukuma būtu nesasteigta, bet pārdomāta, fiziski un infekciozi droša no sabiedrības veselības viedokļa," uzsver LSFP prezidents Einars Fogelis.
Savukārt LSFP viceprezidents un Latvijas Motosporta federācijas (LaMsF) prezidents Mārtiņš Lazdovskis norāda, ka sporta federācijas ir izstrādājušas drošus sanitāros protokolus un ir atvērtas tos nepieciešamības gadījumā operatīvi atjaunināt. "Tas, kas sporta federācijām šobrīd visvairāk nepieciešams, – skaidrs laika grafiks, kad varētu tikt mazināti ierobežojumi un nosprausta starta līnija čempionātu uzsākšanai," skaidro M. Lazdovskis.
08.06.2021.