Ar stafetes sacensībām Bulgārijā noslēdzies Eiropas čempionāts, pasaules junioru čempionāts un Eiropas jauniešu čempionāts orientēšanās ar slēpēm, kur Latvijas jauniešu komanda – Emīls Zērnis, Uģis Beķeris un Pauls Alberings – izcīnīja bronzas medaļas.
Jauniešu komandas pirmajā etapā devās Emīls Zērnis (OK "Saldus"), kas Latviju izvirzīja 4. vietā, stafeti nododot gandrīz piecas minūtes aiz līderiem – Somijas komandas, bet tikai minūti aiz 3. vietas. Uģis Beķeris (Madonas BJSS/OK "Arona") otrajā etapā stafetes maiņā ieradās 40 sekundes aiz Čehijas komandas, kas tobrīd atradās bronzas pozīcijā, taču čehu trešā etapa veicējs jau distances sākumā pieļāva kļūdu, un Pauls Alberings (OK "Burkānciems") finišēja pārliecinošā 3. vietā, piekāpjoties tikai vienaudžiem no Somijas un Krievijas. Visu komandu ieskaitē Latvijai – 4. vieta, taču priekšā mūsējiem finišēja divas Krievijas komandas, no kurām rezultāts tika ieskaitīts tikai vienai.
Jaunie sportisti atzīst, ka par paveikto stafetē ir liels prieks. Komandas treneris Gunārs Ikaunieks atzīst, ka liels mīnuss visai Latvijas komandai bija tas, ka Baltijā šoziem nav piemērotu apstākļu, lai gatavotos čempionātam, kā arī pietrūcis ziemas orientēšanās sacensību, tomēr jauniešu komandas medaļa nav liels pārsteigums: – Tāds mērķis jau tika izvirzīts, kaut gan puikām netika teikts, ka mērķis ir sešnieks. Mērķis bija medaļa, un viņi to paveica. Šī grupa čempionātu jau labi iesāka sprinta distancē. Vidējā un garajā distancē rezultāti bija viduvēji, tomēr stafetes rezultāts norāda, ka esam labā sportiskajā formā.
Pasaules junioru čempionātā puišu konkurencē Latvijas komandā piedalījās Niks Pļaviņš (Madonas BJSS/OK "Arona"), Rūdolfs Matīss Vimba (ZVOC-VBSS) un Andris Sarksņa (OK "Ogre" OK), taču komanda finišēja bez rezultāta, jo A. Sarksņa trešajā etapā neatzīmējās vienā no kontrolpunktiem, savukārt junioru meiteņu stafetē Arta Renāte Rulle (ZVOC-VBSS), Anna Emīlija Suta (ZVOC-VBSS) un Monika Baduna (Madonas BJSS/OK "Arona") finišēja 12. vietā.
13.02.2018.