Ar mērķi labāk iepazīt savu pilsētu un tās nianses 17. maijā Muzeju nakts pasākuma "Pa dzintara pēdām" ietvaros Madonā tika rīkotas orientēšanās sacensības – spēle "Sarkanais Madonā".
Orientēšanās sacensībās piedalījās 11 komandu. Sacensības koordinēja Madonas muzeja izglītojošā darba nodaļas vadītāja Zane Grīnvalde.
Komandām gan jauniešu grupā, gan ģimeņu grupā bija jāatrod 12 kontrolpunktu, vadoties pēc fotogrāfijā redzamajām pazīmēm, piemēram, sarkaniem ķieģeļiem ap logu, sarkanu ietves bruģi, sarkanu norādes zīmi u. c. Vislabākie panākumi un 1. vieta sacensībās ģimeņu grupā – komandai "Veckalniņi", kurā piedalījās mūsu kolēģis Agris Veckalniņš, viņa brālis Māris Veckalniņš kopā ar dēlu Reini Veckalniņu. Jāatzīmē, ka Agris šajās orientēšanās sacensībās piedalās jau kopš šīs tradīcijas aizsākuma – sameklēt Madonā objektus pēc to fotogrāfijām. Otrajā vietā – komanda "Marutas bērni", trešajā – "Dzintars klasiskais", kas saņēma arī speciālbalvu par to, ka dalībniekam Dzintaram todien bija dzimšanas diena. Otra speciālbalva tika ģimenei no Saulkrastiem ar 8 mēnešus vecu bērnu, kas bija jaunākais sacensību dalībnieks. Jauniešu grupā uzvarēja komanda "Džuses", otrajā vietā – komanda "Jezars", trešajā – "Končas".
Uz vaicājumu par to, kas saista šajās sacensībās, Agris Veckalniņš, kas ir orientēšanās sporta cienītājs, sacīja: – Mēs atbalstām muzeja rīkoto orientēšanās spēli. Ir interesanti pārliecināties, vai pazīstam Madonu. Katru gadu šajās sacensībās ir kas jauns. Vienugad orientēšanās kontrolpunkti bija jāatrod, vadoties pēc kokiem, citugad – pēc māju logiem, šogad – "Sarkanais Madonā", un šoreiz orientēšanās bija pat mazliet grūtāka.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
DĀVJA VECKALNIŅA foto