Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Olimpisko spēļu gaisotnē

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 05.02.2024.

Olimpisko spēļu gaisotnē
Burtu lielums

1. februārī Dienvidkorejā, Kanvondo provincē tika svinīgi noslēgtas Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kur kopvērtējumā Latvijas komanda ierindojās dalītajā 14. vietā.

Latvijas jaunajiem sportistiem izdevās izcīnīt sešas godalgas – divas zelta (skeletonā un 3×3 hokejā), trīs – sudraba (skeletonā un kamaniņu sportā), kā arī vienu bronzas medaļu (skeletonā). Kopējā ieskaitē tas dod dalītu 14. vietu. Pie medaļām tika 32 valstu sportisti.
Spēlēs Latviju pārstāvēja 45 sportisti, kas ir līdz šim lielākā Latvijas delegācija Jauniešu ziemas olimpiskajās spēlēs. Latvija spēlēs tika pārstāvēta 11 sporta veidos – 3×3 hokejā, kērlingā, biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, ātrslidošanā, daiļslidošanā un šorttrekā.
Olimpiādē ar četriem sportistiem un diviem treneriem bija pārstāvēta arī Madonas BJSS. Biatlonā 6 km sprinta distancē Keita Patrīcija Kolna ierindojās 50. vietā, Madara Veckalniņa – 54. vietā. Stafetē 6 km meitenēm un 7,5 km zēniem Madara Veckalniņa un Adrians Māris Šņoriņš ierindojās 23. vietā.
Madonas distanču slēpotāji Linda Kaparkalēja un Ritvars Ļepeškins, kuri sprintā brīvajā stilā pārvarēja kvalifikāciju un pēc astoņiem gadiem ierindoja Latviju atkal trīsdesmitniekā, atkārtojot Raimo Vīganta 2016. gada un arī Arņa Pētersona 2012. gada panākumu. Linda Kaparkalēja 79 dalībnieču konkurencē izcīnīja 23. vietu, kļūstot par pirmo Latvijas slēpotāju sieviešu konkurencē, kas tikusi ceturtdaļfinālā Jaunatnes olimpiskajās spēlēs, bet Ritvaram Ļepeškinam 29. vieta. Ritvaram – arī 43. vieta 7,5 km distancē klasiskajā solī. Latvijas distanču slēpotāju komanda – Linda Kaparkalēja, Jēkabs Skolnieks, Martīne Djatkoviča un Ritvars Ļepeškins – Dienvidkorejā Jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs ierindojās 17. vietā 4×5 kilometru jauktajā stafetē.
Pēc atgriešanās treneris Dainis Vuškāns vērtēja: – Lai arī ceļš līdz Dienvidkorejai tāls, tomēr bija vērts braukt, un pozitīvi, ka mūsu jauniešiem ir motivācija, tāpēc ceļa grūtības paliek otrajā plānā. Ir sportisti, kas nav apmierināti ar rezultātiem, kas varbūt neizdevās tik labi, bet kopumā savu valsti pārstāvējām, distanču slēpotājiem sprintā izdevās kvalificēties tālākajām cīņām. Bija arī traumas, stafetē varēja būt labāk, ja visiem būtu veselība. Kopumā ir labi, gūti neaizmirstami iespaidi, kopā būšana un sastapti draugi.

06.02.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px