Pēc ilgāka miera perioda un klusuma, kas valdīja senioru kluba „Pie kamīna" dalībnieku vidū, piektdien Madonas pilsētas vidusskolas sporta laukumā norisinājās sportiskas aktivitātes – seniori izkustējās nūjojot.
– Senioru klubiņš „Pie kamīna" vienmēr ir bijis aktīvs. Bija paredzētas dažādas ekskursijas, pārgājieni un citi pasākumi, bet pašlaik neko nevaram darīt, jo negaidītā situācija, kas piemeklēja valsti un pasauli kopumā, ir liegusi kopābūšanu, ieceru realizāciju. Sekojot līdzi notikumiem un uzzinot, ka, ievērojot distanci, ir atļauti pasākumi līdz 25 cilvēkiem, nolēmām organizēt nūjošanas nodarbību, lai būtu dabā, svaigā gaisā un, galvenais, aktīvi kustētos, jo, kā zināms, kustības ir ļoti nozīmīgas, uzsver klubiņa vadītāja Verita Poste.
– Šoreiz izlēmām, ka pirmā šāda veida aktivitāte būs nūjošana, jo tā ir veselīga un noderīga un ir iespējams kārtīgi izkustēties. Ikvienā vecumā kustības ir ļoti nozīmīgas. Nodarbību vadīja Vēsma Vārsberga un ļoti zinoši un saprotoši izskaidroja, kas ir nūjošana, kā pareizi tas ir jādara, kā jānoregulē nūjas, un sniedza daudz vērtīgas un noderīgas informācijas, lai būtu izpratne un interese nūjot arī ikdienā. Tāpat ļoti vērtīga bija iesildīšanās. Klubiņa biedri ir ļoti aktīvi, un šī nodarbība tika novērtēta ļoti pozitīvi. Sākotnēji, organizējot to, nedomājām, ka atsaucība būs tik liela, bet sanākušo biedru skaits norāda tikai uz to, ka šajos mēnešos tieši kustību un tikšanos visvairāk pietrūka. Protams, katrs pēc savām iespējām un varēšanas devās pastaigās, mainījām virzienus un maršrutus, lai pastaigas nebūtu vienveidīgas, bet būtu kustības. Mazkustīgs dzīvesveids rada dažādas problēmas, tostarp veselības. Un ir ļoti grūti iesākt kustēties, bet, kad jau viss ir iesākts, tad ir grūti bez tā.
Senioru klubiņš „Pie kamīna" ir par aktīvu dzīvesveidu, tāpēc jau laikus tiek plānoti arī citi pasākumi. Kā pastāsta klubiņa vadītāja, nākamais varētu būt pārgājiens tepat pa Madonu.
– Šobrīd ir grūti prognozēt tālākos notikumus, plānot tos arī nav iespējams. Iepriekš vasara mums bija tas laiks, kad satikāmies pavisam reti, vairāk devāmies dažādās ekskursijās. Šogad īpaši vēlamies pievērsties aktīvākam dzīvesveidam. Nūjošana ir pirmais pasākums, bet nākamais varētu būt pārgājiens. Šābrīža situācija liek uz lietām paraudzīties un tās plānot citādāk. Vēl pirms ārkārtējās situācijas tika plānota enerģētiskā masāža. Šobrīd domājam, ka to varētu īstenot brīvā dabā, ievērojot visus ierobežojumus.
26.05.2020.