Sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils” 15. un 16. martā ar 3. posmu noslēdzies 2025. gada FIS Latvijas čempionāts distanču slēpošanā.
2025. gada sezona Latvijas čempionātam distanču slēpošanā bija īsa. Pirmais posms sākās tikai 22. februārī "Smeceres silā" ar sacensībām brīvā stila distancē, bet 23. februārī Siguldā norisinājās sprints brīvajā stilā. 1. martā Priekuļos slēpotāji sacentās komandu sprintā brīvajā stilā.
Lai arī marta sākumā bijām pārsteigti par pavasarīgi siltajiem laikapstākļiem, "Smeceres sila" trasē pagājušajās brīvdienās tomēr varēja norisināties Latvijas Slēpošanas federācijas rīkotās sacensības, noskaidrojot labākos sprintā un distancē brīvajā stilā.
Gan 15. martā sprintā, gan 16. martā vidējā distancē uzvarēja mājniece Kitija Auziņa, vīriešiem par čempionu sprintā kļuva Bruno Krampe no "Arkādijas", bet vidējā distancē – Bruno Dilans no Siguldas Sporta skolas.
Godalgotas vietas ieguva vairāki Madonas BJSS audzēkņi.
Sprintā ātrākā S20 grupā bija Linda Kaparkalēja, V16 un S16 grupā uzvarēja Ginters Bērziņš un Lāsma Marta Beķere; S10 grupā – Diāna Škaļikova, V10 grupā – Daniels Matisāns; S12 grupā – Ance Arama, V12 grupā – Rojs Strods; Dārta Ruļuka S14 grupā. Otro vietu sprintā V grupā ieņēma Gustavs Sināts (All‑Raund Ski Team Madona); Sandijs Bardovskis V10 grupā, Liene Riekstiņa S16 grupā, Ieva Zvirgzdiņa S14 grupā, Rūdolfs Kalvis Kupčs V12 grupā.
16. martā sacensībās vidējā distancē brīvajā stilā par Latvijas čempioniem kļuva Līna Bērziņa S20 grupā, Alise Plāte S16 grupā, Ginters Bērziņš V16 grupā, Edmunds Baltausis V12 grupā, Diāna Škaļikova S10 grupā. Otro vietu S16 grupā izcīnīja Lāsma Marta Beķere, S10 grupā – Marta Stradiņa, trešajā vietā ierindojās Anete Strauta S grupā, Undīne Ceplīte S14 grupā, Ance Arama S12 grupā.
Rezultāti ir aplūkojami vietnē www.infoski.lv, www.smeceressils.lv.
18.03.2025.