Pagājušajās brīvdienās – 12. un 13. martā – sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās Latvijas čempionāta trešais posms un Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības distanču slēpošanā.
Sestdien norisinājās FIS sacensības sprintā brīvajā stilā, kur uzvaru izcīnīja mājinieki – pasaules junioru čempionātā divdesmitniekā tikušais Lauris Kaparkalējs un Pekinas Ziemas olimpisko spēļu dalībniece Kitija Auziņa. Otrajā sacensību dienā slēpotāji sacentās garajā distancē klasiskajā stilā ar kopēju startu. Vīriešiem 30 km pirmo vietu ieguva Phjončhanas Olimpisko spēļu dalībnieks Indulis Bikše, bet sievietēm 15 km distancē uzvaru svinēja olimpiete Kitija Auziņa, kam izdevās abās sacensību dienās izcīnīt Latvijas čempiones titulu.
Latvijas čempionāta pirmajā posmā, kas janvāra vidū arī notika "Smeceres sila" trasē, slēpotāji jau vienreiz sacentās sprintā, kas bija klasiskajā stilā. Šoreiz sprints – brīvajā stilā.
Vīriešiem sacensības kvalifikācijā uzsāka 22 slēpotāji, bet uz izslēgšanas kārtu jeb pusfinālu tika divpadsmit ātrākie. Kvalifikācijā pārliecinoši ātrākais bija pasaules junioru čempionāta 16. vietas ieguvējs Lauris Kaparkalējs (Madonas BJSS), kas arī finālā neatstāja cerības pārējiem, iegūstot pārliecinošu uzvaru un šogad vēl vienu zelta medaļu sprintā. Otrajā vietā – Edijs Eiduks no Aizkraukles sporta skolas, trešajā – rīdzinieks Bruno Krampe no SS "Arkādija". Tieši aiz fināla 7. vietā ierindojās otrs labākais pieaugušo grupas pārstāvis un otrs ātrākais kvalifikācijā Niks Saulītis (Madonas BJSS), bet astotā vieta tika zelta medaļas ieguvējam V18 grupā Silvestram Švaukstam (Madonas BJSS).
Sievietēm bija pieteiktas astoņas dalībnieces, no kurām pēc kvalifikācijas sešas ātrākās iekļuva uzreiz finālā. Kvalifikācijā ar trīs sekunžu pārsvaru ātrākā bija Kitija Auziņa. Otrajā vietā – olimpiete Samanta Krampe no SS "Arkādija", kas ieguva pirmo vietu junioru konkurencē. Trešo vietu izcīnīja labākā S18 grupas pārstāve Adriana Osmane (SS "Arkādija"). Jāatzīmē arī Elizabetes Slotiņas (Cēsu pilsētas SS) iegūtā 4. vieta un Madonas BJSS slēpotājas Katrīnas Bērziņas 5. vieta, jo viņām attiecīgi – sudraba un bronzas godalgas S18 grupā.
Čempionāta noslēgumā 13. martā distanču slēpotāji atkal sacentās garākā distancē, jo 2020. gadā bezsniega apstākļos bija tikai viens posms 1 km trasē, bet 2021. gadā sacensību rīkošana kovida izplatības ierobežošanai bija aizliegta.
Sievietēm 15 km klasiskā soļa distancē piedalījās piecas dalībnieces, arī divas jauniešu S18 grupas lietuvietes. Savu pārākumu apliecināja Pekinas Olimpisko spēļu dalībniece Kitija Auziņa, kam arī olimpiādē 10 km klasiskā soļa distancē bija labs sniegums. Otro dienu pēc kārtas otro vietu ieguva Samanta Krampe no SS "Arkādija", kam pirmā vieta junioru konkurencē. S18 grupā, kur sacentās sešas dalībnieces, ātrāko laiku uzrādīja olimpiete Estere Volfa.
Vīriešiem 30 km sacentās 20 dalībnieki. Sākot no otrā apļa beigām, nelielu pārsvaru pār tuvākajiem konkurentiem sāka izveidot Indulis Bikše, viņš arī uzvarēja ar minūtes pārsvaru, tiekot pie trešā panākuma šajā sezonā.
V18 grupā 15 km uzvarēja madonietis Gustavs Sināts, bet viņa komandas biedrs un sprinta uzvarētājs Silvestrs Švauksts ieguva sudraba medaļu. Trijnieku noslēdza Dāvis Ende.
Sacensībās piedalījās arī ukraiņu slēpotājs Oleksijs Iļnickis, kas parādīja labu sniegumu. Rezultāti – vietnē www.infoski.lv.
Plašāk par jauniešu sacensībām slēpošanas stafetēs – kādā no "Stara" nākamajiem numuriem.
16.03.2022.