Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Nometnē “Biatlona un slēpošanas nākotne”

Redakcija

Autors • 30.07.2014.

Nometnē “Biatlona un slēpošanas nākotne”
Burtu lielums

29. jūlijā ar pārbaudes sacensībām sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" noslēdzās sporta nometne "Biatlona un slēpošanas nākotne". Tajā ar Madonas novada pašvaldības atbalstu trenējās un iemaņas biatlonā guva 20 bērnu no Vidzemes un Latgales reģioniem. Nometni vadīja Aivars Indrikovs, bet ar bērniem strādāja treneri Agnese Caune un Oļegs Maļuhins.

Biatlonistam Oļegam Maļuhinam šī bija arī pirmā trenera pieredze ar bērniem, jo iepriekš viņš trenēja Lietuvas sportistu nacionālo izlasi, kas nebija jāaudzina un jāieliek pamati. Bērniem ir svarīgs pamats, kādu ieliek no bērnības, kad sāk trenēties.
Uz jautājumu, kāda ir nozīme trenerim, viņa metodikai un prasmei un cik liela vieta ir bērnu vēlmei trenēties, Oļegs Maļuhins sacīja: – Tajā vecumā, kāds ir nometnes bērniem, 90% ir atkarīgs no trenera darba. Lielākoties visi ir jāmāca no paša sākuma, no pamatiem. Citreiz bērni nezina, ko darīt, viņiem nav vēlēšanās nodarboties, un no trenera  lielā mērā ir atkarīgs, lai bērniem gribētos iet uz treniņiem. Svarīga ir arī motivācija, lai piedalītos sacensībās. Noteikti, ka no šiem bērniem viens, divi vai trīs būs sportisti un varbūt piedalīsies ziemas olimpiskajās spēlēs, varbūt būs Bjorndāleni.

Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.07.2014.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

DĀVJA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px