Šķiet, ka vēl pēc kalendāra būtu jāturpinās rudenim, bet dabā jau kopš novembra sākuma negaidīti ir atnākusi ziema ar bagātīgi sasnigušo sniegu. Līdz ar to sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" nav jāgaida piemēroti apstākļi mākslīgā sniega ražošanai, kā iepriekšējos gados, jo pietiekami ir sasnidzis dabiskās baltās dāvanas, un neierasti agri jau ir sākusies slēpošanas sezona.
Slēpot varēja jau kopš pagājušās nedēļas vidus, kad nepacietīgākie pirmoreiz šosezon uzkāpa uz slēpēm. Svētdien uznākušais putenis sniega segas biezumu vēl palielināja. Kā vēsta sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītājs Gunārs Ikaunieks, kā rakstīts mājas lapā www.smeceressils.lv, distanču slēpošanas sezona ir atklāta, un trases ir sagatavotas ne vien pa apgaismoto apli, bet arī mežā. Var slēpot pēc izvēles pa trasēm gan slēpošanas stadionā, gan pa meža distancēm 20 km kopgarumā. Slēpošana ir brīvā laika nodarbe, tāpēc lielāka kustība "Smeceres silā" ir pēcpusdienās un vakaros, arī brīvdienās. Apgaismojums ir pieejams līdz pulksten 20.30. No 8. novembra "Smeceres sila" distanču slēpošanas trases ir atvērtas oficiāli. Taču, kā vēstīts mājas lapā, tas nozīmē, ka spēkā ir arī iepriekšējos divos gados Madonas novada pašvaldības apstiprinātā maksa par "Smeceres sila" trašu izmantošanu. Pirms slēpošanas loģistikas mājā ir iespēja iegādāties biļetes un abonementus. Pirmsskolas vecuma bērniem, arī Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņiem par trasi nav jāmaksā.
Tikai nesen beidzās distanču slēpošanas vasaras paveida – rollerslēpošanas – sezona, un jau tik neierasti agri sākas slēpošana. Taču kas zina, cik sniegs būs noturīgs, jo beidzamajos gados ziemas bijušas siltas un kaprīzas. Arī "Smeceres silā" treniņu laikā sastaptie Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas slēpošanas un biatlona nodaļas audzēkņi izmanto dabas doto iespēju sākt agrāk treniņus sniegotajās trasēs. Izbaudīt ziemas priekus vēlas arī pieaugušie, bet par sniegu vairāk priecājas bērni, kas sārtiem vaigiem pavada laiku kustībā un svaigā gaisā.
Beidzamajos gados pirmās sacensības ieplāno piesardzīgi, jo nezina, vai būs sniegs un slēpošanai piemēroti apstākļi. Sezonas atklāšanas sacensības parasti ieraksta kalendārā decembra beigās, bet šogad vēl nav zināms, kāds būs laiks pēc sniegotā novembra.
Iepriekšējā ziema bija silta, sniegs ātri kusa, un tikai mākslīgais sniegs palīdzēja noorganizēt "Smeceres silā" ieplānotās Latvijas mēroga sacensības.
Kā vēsta 2016./2017. gada slēpošanas sezonas sacensību kalendārs, sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" paredzētas arī vairākas nozīmīgas starptautiska mēroga sacensības. Pagājušajā sezonā "Skandināvijas kausa" posms Latvijā netika rīkots, bet 2017. gadā no 3. līdz 5. martam Madonā atkal ir ieplānots "Skandināvijas kausa" posms distanču slēpošanā. No 19. līdz 25. februārim paredzētas Eiropas meža darbinieku ziemas sporta spēles. Zinot, ka Madonā sniegs turas visilgāk, 11.-12. martā ieplānotas FIS Latvijas čempionāta 3. posma sacensības distanču slēpošanā. Kāda būs mūsu slēpotāju līdzdalība Pasaules kausa posmos, pāragri spriest. Vairākas sezonas ik pa laikam atsevišķos posmos startēja mūsu novadnieks Arvis Liepiņš, bet pagājušajā sezonā debitēja Indulis Bikše. Citi nemaz arī neraujas uz Pasaules kausa posmiem. Ja izdodas krietni progresēt, tad var pavērties iespējas arī citiem slēpotājiem un slēpotājām. No 11. līdz 13. novembrim Somijas ciematā Olosā un Zviedrijas pilsētā Jelivārē norisināsies sezonas sākuma FIS sacensības distanču slēpošanā. Uz treniņnometni Zviedrijā dosies arī mūsu slēpotājs, Latvijas jaunatnes izlases dalībnieks Raimo Vīgants, kas var cīnīties par medaļām. Arī šosezon notiks Eiropas jaunatnes Olimpiskais festivāls (EJOF), kur pagājušajā gadā piedalījās talantīgais madonietis Raimo Vīgants. Festivāls ieplānots Turcijā, kur vajadzēs slēpot augstkalnu apstākļos, kam mūsu sportistiem ir īpaši jātrenējas. Pirms EJOF tālajā Amerikas pilsētā Parksitijā Jūtas štatā sāksies pasaules čempionāts junioriem un U23 grupai (PJČ/U23). No Latvijas slēpotājiem atbilstošā līmenī, lai tur varētu piedalīties, ir trīs pārstāvji – madonietis Raimo Vīgants un Patrīcija Eiduka junioru, kā arī madonietis Indulis Bikše U23 grupā.
Uz jautājumu par to, kā vērtē iespēju tik agri sākt slēpošanas sezonu, Madonas BJSS slēpošanas nodaļas vadītājs Dainis Vuškāns atbildēja: – Tas ir mūsu plusiņš, ka varam tik ātri sākt slēpošanas sezonu, trenēties, sakrāt noslēpotos kilometrus un būt gataviem tāpat kā Skandināvijas valstu sportistiem, kur parasti pirmais sniegs uzsnieg agrāk.