Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Mūsu slēpotājiem – medaļas Latvijas čempionātā

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 22.02.2022.

Mūsu slēpotājiem – medaļas Latvijas čempionātā
Burtu lielums

Pagājušās nedēļas nogalē – 19. un 20. februārī – arī Madonas novada distanču slēpotāji piedalījās Latvijas čempionāta otrā posma sacensībās distanču slēpošanā, kas norisinājās Cēsu Olimpiskā centra slēpošanas un biatlona trasēs Priekuļos. Vienlaikus tās bija Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) sacensības junioriem un pieaugušajiem.

Startēja kupls pulks slēpotāju no Gulbenes, Cēsu, Daugavpils, Siguldas, Krāslavas, Talsu novada sporta skolas, SS "Arkādija", Madonas BJSS, Ogres biatlona kluba, kā arī konkurenci FIS grupā sastādīja slēpotāji no Islandes un Igaunijas. Distancēs spēkus pārbaudīja ļoti daudzi gados jaunie slēpotāji (10-12 gadu).
Priekuļos 19. februārī slēpotāji devās īsajā distancē klasiskajā solī, bet 20. februārī – vidējā distancē. Madonas slēpotājiem konkurences cīņā izdevās iegūt arī medaļas.
Sestdien līdzīgā sāncensībā ar islandieti 10,5 km klasiskajā distancē pirmo vietu 25 dalībnieku konkurencē ieguva novadnieks Indulis Bikše (IB Ski Team), bet sievietēm 6,3 km distancē 12 dalībnieču vidū pārliecinoši uzvarēja igauniete Hanna Brita Kāsika. Labākā no Latvijas ar iegūto otro vietu bija Elza Bleidele no Cēsu pilsētas sporta skolas (CPSS).
Pēc pirmajiem diviem apļiem trešajā vietā turējās labākais no Madonas BJSS junioriem Lauris Kaparkalējs (dz. 2003. g.), bet distances vidusdaļā viņu apsteidza talsinieks Gints Lūsis (dz. 1984. g.), kas tad arī noslēdza pirmo trijnieku FIS ieskaitē un ieguva valsts čempionāta sudrabu.
Pirmie divi juniori – Lauris Kaparkalējs un siguldietis Sandijs Suhanovs, kurus šķīra 47 sekundes, ierindojās 4. un 5. vietā kopējā ieskaitē, bet V20 grupā Latvijas čempionātā attiecīgi 1. un 2. vietā sešnieku noslēdza talsinieks Juris Damškalns, kuram bronza pieaugušo konkurencē. Bronzu valsts čempionātā ar iegūto 5. vietu kopējā ieskaitē nopelnīja madoniete Katrīna Bērziņa, bet sešnieku noslēdza Ieva Vaļska (CPSS). V18 grupā Gustavs Sināts ieņēma 2. vietu, bet S18 grupā Katrīna Bērziņa – 3. vietu.
Īsajā distancē Lindai Kaparkalējai un Keitai Patrīcijai Kolnai – attiecīgi 1. un 3. vieta, S14 grupā Helēnai Roštokai un Dārtai Šķēlei – 2. un 3. vieta, V14 grupā Ginteram Bērziņam – 4. vieta, S12 grupā 1. un 2. vietā – attiecīgi Sabīne Grudule un Dārta Ruļuka.
S60 grupā uzvaru izcīnīja madoniete Zinaīda Rācenāja, V60 grupā – Leons Seškens.
Vidējā distancē brīvajā stilā vīriešiem atkal uzvaru svinēja Indulis Bikše, sievietēm – igauniete Hanna Brita Hāsika.
S16 grupā uzvarēja Madara Veckalniņa, 2. vietā – Keita Patrīcija Kolna, S14 grupā Alise Plāte palika 4. vietā, S12 grupā uzvarēja Sabīne Grudule, V12 grupā Ervīnam Kūlītim – 3. vieta, V10 grupā 2. vietu izcīnīja Edvards Kramerovskis, S10 grupā 2. vietā – Ance Arama. S60 grupā 1. un 2. vietā – attiecīgi Dzidra Širve un Dace Saulīte.
Ar visiem rezultātiem var iepazīties vietnē www.infoski.lv.
Pirmā posma sacensības norisinājās 15. un 16. janvārī Madonā, un arī trešā posma sacensības martā paredzētas sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils".

23.02.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px