Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Mūsu pirmie pozitīvie turnīri LJBL

AGNIS BEĶERIS

Autors • 18.09.2018.

Mūsu pirmie pozitīvie turnīri LJBL
Burtu lielums

15. un 16. septembrī notika Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) pirmie sabraukuma turnīri U-12 un U-13 grupās puišu komandām.

Kopumā LJBL dalībnieku skaits šosezon pieaudzis par nepilniem 10 procentiem – čempionātam 14 grupās pieteikušās 388 komandas.

Sezonas laikā LJBL rīkos arī tradicionālos turnīrus "Baltais kauss" U-10 un U-11 grupās, kā arī NBA Junioru līgas turnīrus vispārizglītojošo mācību iestāžu komandām, kas šogad pirmo reizi risināsies divās vecuma grupās.
1992. gada decembrī dibinātā Latvijas Jaunatnes basketbola līga ir vecākās jauniešu sacensības neatkarīgajā Latvijā. Katru gadu tajā pirmo spēļu praksi iegūst un meistarībā aug valsts jaunatnes izlašu dalībnieki. 2019. gadā Latvija būs vienīgā valsts Eiropā, kas Eiropas jaunatnes čempionātos visās sešās grupās būs pārstāvēta augstākajā divīzijā gan ar puišu, gan meiteņu komandām, piedalīsies U-19 Pasaules kausa izcīņā.
Šo vecuma grupu komandas no 15. septembra līdz 4. novembrim 1. kārtā sacentīsies ar visām Latvijas Austrumu komandām.
U-12 vecuma grupā šosezon spēlē 51, bet U-13 grupā – 43 komandas. Madonas BJSS U-13 komandas mērķis ir iekļūt labāko 16 komandu skaitā, kas dod iespēju 2019./2020. g. sezonā piedalīties Superlīgā.
15. septembrī Madonas pilsētas sporta centrā Madonas BJSS U-12 (2007. g. dz.) zēnu komanda uzvarēja Jēkabpils komandu ar rezultātu 57 : 9 un "Smilteni" ar 64 : 12, bet 16. septembrī Līvānos sekoja uzvaras pār "Daugavpili" (36 : 20) un Līvāniem (42 : 22).
U-13 puišu komanda 15. septembrī Madonā uzvarēja Jēkabpils basketbolistus (41 : 26) un "Smilteni" (42 : 18), bet Līvānos 16. septembrī izcīnīja uzvaru pār "Daugavpili" (52 : 20) un "Līvāniem" (60 : 39).
Liels prieks, ka Latvijas 3 × 3 basketbolisti ir izcīnījuši sudraba godalgas Eiropas čempionātā, un Latvijas vīriešu valstsvienība uzvarēja Eiropas čempionus Slovēniju.
Otrais 2007. g. un 2006. g. dz. zēnu sabraukums notiks 6. oktobrī Madonā, kad sacentīsimies pret Valmieras un Rūjienas komandām, bet 7. oktobrī – Smiltenē pret Rēzeknes novada un "Ezerzeme"/BJSS komandām.


19.09.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px