Svētdien, 21. septembrī, „Skrien Latvija" 6. posmā Valmierā par Latvijas čempioniem maratonā kļuva Rolands Kaimiņš un Jolanta Liepiņa (viņa 42,195 kilometrus garo distanci veica pirmoreiz).
Pusmaratona distancē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Dmitrijs Serjogins, bet mūsu sporta skolas audzēknis, vieglatlēts Jānis Razgalis ieņēma 3. vietu, Jevgēnijs Turkins – 4. vietu. Sievietēm uzvaru izcīnīja Jeļena Ābele, bet Madonas BJSS vieglatlēte Marita Kiļupa noslēdza olimpisko sešnieku
S 20 grupā. 10,5 kilometru distancē uzvarēja Jānis Girgensons, dāmām pārliecinoši ātrākā bija Ilona Marhele, otrajā vietā – Madonas BJSS vieglatlēte Diāna Jakubjaņeca. 5,8 kilometros pie uzvaras tika attiecīgi Valters Āboliņš un Guna Ģērmane. Ar rezultātiem var iepazīties interneta vietnē www.sportlat.lv.
Kā informē sacensību rīkotāji, seriāla „Skrien Latvija" 6. posms Valmierā ieies vēsturē, jo Valmierā distancēs devās 2443 skrējēji, labojot pērnā gada rekordu, kad uz starta izgāja 2390. Viņu vidū – arī spējīgie skrējēji no Madonas novada. Vienlaikus šis posms bija Latvijas čempionāts maratonā, kas norisinājās jau astoto reizi. Skrējēji sacentās arī ierastajās distancēs – pusmaratonā, 10,5 km „Nike" distancē, 5,8 km un bērnu skrējienos.
„Skrien Latvija" ceturtā sezona noslēgsies ar Siguldas pusmaratonu, kas norisināsies jau drīz – 11. oktobrī.
Autore: IVETA ŠMUGĀ