Pagājušās nedēļas nogalē Pasaules kausa otrajā posmā distanču slēpošanā, kas norisinājās Šveices kalnu kūrortā Davosā, pārstāvot Latviju, piedalījās arī Madonas slēpotāji Raimo Vīgants un Indulis Bikše, kā arī Patrīcija Eiduka no Kokneses novada.
Pasaules kausa otrajā posmā norisinājās sacensības sprintā brīvajā stilā, bet svētdien – sacensības 10 km (sievietēm) un 15 km distancē (vīriešiem) ar intervāla startu brīvajā stilā. Mūsu valsti pārstāvēja trīs distanču slēpotāji. Rukā novembra beigās pēdējā sacensību dienā trīsdesmitniekā tikušajai Patrīcijai Eidukai no Kokneses novada pievienojās divi mūsu novada distanču slēpotāji vīriešu konkurencē – Pasaules kausa posmos trīsdesmitniekā pirmais no mūsu distanču slēpotājiem tikušais Indulis Bikše (Madonas novads) un madonietis Raimo Vīgants, kas šogad pasaules U-23 čempionātā ieguva 9. vietu.
Sākotnēji Norvēģija, bet pēc tam arī Zviedrija un Somija paziņoja, ka līdz decembra beigām Pasaules kausa posmos nepiedalīsies. Līdz ar to, kā komentēja Ivars Bācis, "mūsējiem tas, protams, nāk par labu, paveroties reālām iespējām uz trīsdesmitnieku".
Raimo Vīgantam un Indulim Bikšem bija jāslēpo lielākā konkurencē – sprintā uz starta izgāja 80 vīriešu, un Pasaules kauss nav nekāda "spēlīte". Abi vadošie mūsu slēpotāji ierindojās attiecīgi 52. vietā (+8,89 sekundes, 77,05 FIS punkti) un 69. vietā (+14,97 sekundes, 129,75 FIS punkti).
15 km brīvā stila distancē Raimo Vīgants ierindojās 48. vietā (71,29 FIS punkti), bet U-23 grupā izcīnīja 6. vietu, kas ir izcils panākums. Indulis Bikše ieguva 59. rezultātu (86,57 FIS punkti).
Vislabāk veicās Latvijas distanču slēpotājai Patrīcijai Eidukai, kas 53 dalībnieču konkurencē 10 km brīvā stila distancē ar intervāla startu izcīnīja astoto vietu (+58,7 sekundes). Ar izcīnīto astoto vietu Patrīcija Eiduka sasniedza vienreizēju panākumu Latvijas slēpošanas vēsturē. Sestdien notikušajā Pasaules kausa posmā sprintā Patrīcija 51 dalībnieces konkurencē 1,5 km brīvā stila sprinta kvalifikācijā uzrādīja 14. laiku (+6,79 sekundes; 50,92 FIS punkti), pirmo reizi iekļūstot ceturtdaļfinālā. Finālbraucienos slēpotāja no Kokneses novada izcīnīja 18. vietu, pirmo reizi karjerā tiekot labāko divdesmitniekā un otro reizi šosezon nopelnot punktus Pasaules kausa kopvērtējumā. Kopš 1991. gada tā bija pirmā reize, kad kāds no Latvijas slēpošanas veidu pārstāvjiem Pasaules kausa posmos tiek tik augstā vietā.
15.12.2020.