Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Möller’s slēpojums Ziemas galvaspilsētā

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 27.02.2018.

Möller’s slēpojums Ziemas galvaspilsētā
Burtu lielums

Sals koda vaigos un degunā, taču saules spožums aplaimoja visus Möller's slēpošanas seriāla "Latvijas ziema 2018" 3. posma sacensību dalībniekus, kas pagājušajā sestdienā, 24. februārī, bija ieradušies Ziemas galvaspilsētā – Madonā.

Sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" tautas slēpojumam izvēlētā ziemas diena izvērtās kā pasakā – saulaina, ar pozitīvu noskaņu un slēpotprieku, vairāk nekā 300 dalībniekiem dodoties kādā no piedāvātajām distancēm. Pasākumu atklāja mazākie slēpotāji bērnu distancēs, bet slēpojuma galvenais starts tika dots pulksten 13, kad priekšējās rindās atradās no Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm atbraukušie olimpieši – biatloniste Baiba Bendika un viņas treneris, kādreizējais Olimpisko spēļu dalībnieks Ilmārs Bricis. Iespaidīgs bija masu starts, vērojot, kā iekustas vairāki simti slēpotāju, pamazām izretojoties.

Attaisnojās arī teiciens, ka "savās mājās palīdz sienas, bet mežā – katrs uzkalns un līkums zināms". Sportlat rīkotā Möller's slēpošanas seriāla 3. posma sacensībās "Smeceres sila" trasēs pagājušajā sestdienā vīriešu elites grupā 30 km distancē uzvaru guva madonietis Raimo Vīgants, par minūti apsteidzot Robertu Slotiņu, vestēnietis Didzis Avotiņš bija ātrākais 15 km distancē, bet Lauris Kaparkalējs – 7 km distancē, savukārt Linda Kaparkalēja un Bruno Lielbārdis 2,5 km distancē ierindojās otrajā un trešajā vietā. Viņi visi ir Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi, un Madona pamatoti tiek saukta par distanču slēpotāju kalvi. Sieviešu elites grupā ātrākā bija olimpiete Baiba Bendika, bet otrajā vietā ierindojās madoniete Kitija Auziņa.
Arī viens no Sportlat pasākuma organizatoriem, kādreizējais biatlonists Gundars Upenieks ir madonietis, un arī tā ir motivācija, kāpēc slēpotājus ik gadu pulcināt "Smeceres silā", rīkojot tautas slēpojumu "Madona". Viens no posmiem noritēja Alūksnē.
Tautas slēpojumu organizēja biedrības – sporta kluba Sportlat komanda, sadarbojoties ar Madonas novada pašvaldību un sporta bāzi „Smeceres sils". Sacensības vadīja Sportlat apstiprināta tiesnešu kolēģija. Gan lielos, gan mazos slēpojuma dalībniekus uzrunāja Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, sveicot visus "Smeceres silā", kur distanču slēpošanā un biatlonā trenējies ne viens vien olimpietis. Bija ieradusies arī Möller's Zelta zivtiņa un firmas pārstāve Brigita Jakoviča, kas vēlēja būt visstiprākajiem.

Kā jau varēja iedomāties, madonieši garajā 30 km distancē juta līdzi Madonas populārākajam sportistam Raimo Vīgantam, kas izrāvās vadībā jau pēc starta un kuram sekoja Roberts Slotiņš. Daudzi uzgavilēja no Korejas atbraukušajam Ilmāram Bricim, kas palika 4. vietā, zaudējot 2 sekundes Aleksandram Patrijukam. –

Olimpisks finišs, – tā vērtēja klātesošie līdzjutēji un skatītāji.
Madonas tautas slēpojumā piedalījās vairāki mūsu sportisti, kas pārbaudīja savas spējas konkurences cīņā. V16 grupā starp vienaudžiem ātrākais bija Uvis Akmentiņš, 2. vietā – Ilvars Bisenieks, Kalvis Kristers Krīgers – 4. vietā.
Jāuzteic arī Jāņa Koka 1. vieta V60 vecuma grupā 15 km slēpojumā.
Iepriecināja arī mazie slēpotāji, kas savu distanci veica spēju robežās, un aukstais laiks bija sava veida dzinējs kustēties. SB1 grupā 3. vietā – Meldra Indriksone, SB3 grupā visas trīs godalgotās vietas aizpildīja madonietes – Lāsma Marta Beķere, Ance Upeniece, Undīne Lūse. VB1 grupā labi noslēpoja un balvu nopelnīja Edgars Ruļuks, VB2 grupā pie godalgām tika arī Ervīns Kūlītis, Aivo Edgars Asaris, VB3 grupā 3. vietā ierindojās Valts Vuškāns.
Ar slēpojuma rezultātiem var iepazīties vietnē www.sportlat.lv.
Vaicāti, kā noslēpoja mazdēls, Silvestra vecvecāki sacīja: – Salūza nūja, bet viņš noslēpoja visu distanci, turklāt ar vienu nūju. Viņš mums ir cīnītājs – iet līdz galam.
Kā patīk "Smeceres silā"? Uz šo jautājumu dalībnieki no Ikšķiles atbildēja: – Jums ir tik daudz sniega, skaista bāze – tikai slēpot un slēpot!
Jāatzīmē, ka arī Madonas uzņēmēji atbalstīja Möller's slēpošanas seriāla "Latvijas ziema 2018" Madonas tautas slēpojumu. Lai gan bija auksts laiks, darbojās stends "Ražots Madonas novadā", kur varēja iegādāties Ļaudonas pagasta SIA "Burkānciems", Bērzaunes pagasta ZS "Līvi", Sarkaņu pagasta ZS "Cīruļi" siera veidus, ZS "Aizupes" pašcepto maizi un citu. Krodziņš "Šlāgeris" nodrošināja arī siltu tēju un ēdināšanu.
Ar bagātīgi sarūpētu balvu fondu sveica kopvērtējuma uzvarētājus.
Atbalstu sniedza IK "55 mārītes", ZS "Jāņkalni", "Kalnu medus", "Lazdonas piensaimnieks", SIA "Madonas patērētāju biedrība" ražotne "Madonas maiznieks" dāvināja maizes kukuļus, bērniem tika SIA "Madonas karameles" produkcija. Skaistumkopšanas salons "Saulespuķe" dāvāja balvas daiļā dzimuma pārstāvēm, arī veikals "Papīrs" iepriecināja ar noderīgām dāvanām. Kā interesanta novitāte jāpiemin "Balticovo" Madonas olu balvas. Uzvarētāji 30 km distancē vīriešu un sieviešu konkurencē saņēma katrs pa 100 olām, bet pārējie uzvarētāji – katrs pa 20 olām. 30 km distances vīriešu un sieviešu grupu 1. vietas ieguvēji balvā saņēma dāvanu karti nedēļas nogalei "Smeceres sila" atpūtas bāzē.


28.02.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px