Atverot vietnē www.madona.lv sadaļu "Sports", varam izlasīt par atceltajiem pasākumiem un sacensībām, bet vietnē www.smeceressils.lv var izlasīt, ka sporta un atpūtas bāze "Smeceres sils" ir slēgta.
Pa tālruni sazinājos ar sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" vadītāju Gunāru Ikaunieku, kas patlaban pēc atgriešanās no Eiropas junioru čempionāta biatlonā Hohfilcenē Austrijā atrodas veselības novērošanas nolūkā mājās karantīnā.
– Ko tas nozīmē, ka "Smeceres sils" ir slēgts? Vai trases mežā var aizslēgt un vai var veikt individuālus treniņus?
– Pakalpojumi, ko piedāvājam, nav pieejami, jo ir valdības lēmums un Madonas novada pašvaldības rīkojums sakarā ar "Covid-19" par infekcijas izplatīšanās novēršanas pasākumiem. Valstī uz laiku sporta bāzes ir slēgtas, – skaidroja Gunārs Ikaunieks.
– Taču tas nenozīmē, ka mežs ir slēgts?
– Trases mežā var individuāli apmeklēt, var skriet, nūjot, pastaigāties, bet organizēti pasākumi šajā laikā nenotiek. Pastaigas mežā, manuprāt, ir pat vēlamas. Uzskatu, ka labāk ir aiziet uz mežu pastaigāties, nekā doties uz lielveikalu. Tas, ka lielā sportistu māja ir aizslēgta, arī atpūtas mājiņas ir slēgtas, rada zināmas neērtības. Pārējā teritorija ir pieejama, nevienu nedzen mājās. Var izmantot āra mobilās tualetes, kas ir pieejamas. Tās katru dienu tiek arī dezinficētas, – piebilda bāzes vadītājs.
– Sportisti un citi aktivitātes mīloši ļaudis sevi nevar iedomāties bez āra aktivitātēm. Kam lai pievēršas, ja sporta bāzes slēgtas?
– Mežā ir svaigs gaiss, tāpēc, domāju, šajā laikā cilvēki vairāk pievērsīsies individuālajām āra aktivitātēm. Droši vien to arī darīs vairāk nekā līdz šim. Var taču lieliski sevi nodarbināt individuālā režīmā, ko sportisti arī prot.
– Kā prognozē, cik ilgi varētu pastāvēt ierobežojumi, atcelto publisko aktivitāšu, sacensību laiks?
– Domāju, ka, ja arī ne līdz 14. aprīlim, tad līdz vasarai jaunā koronavīrusa uzbrukumi beigsies un visi tiksim uz strīpas. Ierobežojošie pasākumi nevienam nepatīk, bet pret šo situāciju ir jāizturas nopietni.
18.03.2020.