Gulbenē uz novada atklātā dambretes čempionāta seriāla pēdējo kārtu
pulcējās pusotrs desmits dambretistu no Gulbenes un Madonas novada.
Dalībnieku būtu vairāk, ja vien vienlaicīgi nenotiktu skolēnu sacensību
seriāla kārta Madonas sporta centrā.
Gulbenē savu punktu pūru
papildināja ne vien vadošie dambretisti, bet arī grupa skolēnu –
iesācēju. Kad visi bija aizvadījuši deviņas cīņas, varēja apkopot
rezultātus, lai labākie saņemtu skaistas medaļas.
Bez liela riska cīņas aizvadīja pārliecinošais līderis Andrejs Ābelīte – sporta meistars simtlauciņu dambretē. Pret viņu vienīgo zaudējumu piedzīvoja Dzintars Znots, uzvarot visus astoņus pārējos. Tomēr iegūtie 16 punkti nebija pietiekami uzvarai kopvērtējumā, jo bija izlaista viena kārta un galaiznākumā viņam nācās samierināties ar pieticīgu ceturto vietu, tomēr apsteidzot saikavieti Mārtiņu Šulmani, aronieti Dzintaru Vilciņu un dzelzavieti Jāzepu Juhņeviču, kurš par Gulbenes novada čempionu kļuva pagājušajā gadā. Tātad šogad čempiona godā – gulbenietis Andrejs Ābelīte. Arī pārējās medaļas tika mājiniekiem – sacensību organizatoram un tiesnesim Jānim Ļoļānam un Jānim Bokalderam. No dāmām pie zelta medaļas tika Mudīte Putniņa, bet "sudrabs" aizceļoja uz Ozoliem pie Vinetas Mikovičas. Jaunietēm pārliecinoša uzvara iznāca dzelzavietei Amandai Švirkstei, kas kopējā konkurencē dalīja trešo vietu ar abiem Jāņiem noslēguma kārtā. Pie sudraba medaļas tika Amandas skolasbiedrene Dina Jūlija Juhņeviča. Starp jauniešiem visas medaļas tika vietējiem puišiem.
12.11.2019.