26. un 27. janvārī Rīgas Sporta manēžā jau 41. reizi notika Latvijas čempionāts daudzcīņās telpās. Madonas novadu un Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolu (BJSS) pārstāvēja pieci daudzcīņnieki. Tika izcīnītas divas medaļas.
Par uzvarētāju septiņcīņā vīriešiem kļuva mūsu sportists Krišjānis Beļaunieks ar jaunu personisko rekordu – 5365 punkti (60 m – 7,29; tāllēkšana – 7,23 m; 7 kg lodes grūšana – 13,59 m; augstlēkšana – 1,88 m; 60 m barjerskrējiens – 8,34; kārtslēkšana – 4,30 m; 1000 m – 2:54,92). Otrais un trešais – Emīls Rūgums (4983 p.) un Dāvis Kutra (4651 p.) – abi no Bauskas.
Jaunākajā vecuma grupā U16 meitenēm pieccīņā (sacensībās bija liels dalībnieču skaits – 30) bronzas medaļu izcīnīja, vārda vistiešākajā nozīmē, madoniete Luīze Barkāne – 2979 punkti (60 m barjerskrējiens – 10,22; augstlēkšana – 1,54 m; 3 kg lodes grūšana – 12,26 m; tāllēkšana – 4,62 m; 800 m – 2.46,15). Arī Luīzei šis ir jauns personiskais rekords kopsummā. Uzvarēja Gerda Kerija Dreimane (Bauska) – 3419 p., otrā – Elīza Lemberga (Ogre) – 3186 p.
Vēl jāuzteic mūsu U20 grupas Murjāņu Sporta ģimnāzijā (MSĢ) „studējošie" juniori Jānis Šķēle un Laura Dūma, kuri savās grupās palika 5. vietā. Jāņa rezultāti septiņcīņā: 7,73 – 6,33 m – 11,75 m – 1,85 m – 8,52 – 3,30 m – 3.05,37. Jāsaka, ka šoreiz kārtslēkšana Jāni „iegāza" un liedza kāpt uz goda pjedestāla. Lauras rezultāti pieccīņā: 9,19 – 1,59 m – 9,38 m – 5,22 m – 2.54,17. Un arī Laurai neveiksme lodes grūšanā (divi pārkāpumi) liedza cīnīties par goda pjedestālu.
Pēc LVS statistiķa Andra Staģa analīzes medaļu ieguvēju pārstāvniecība Latvijā ir šāda: Bauskai – astoņas medaļas, pa divām medaļām – Madonai, Valmierai, Jūrmalai, MSĢ un Ogrei, pa vienai – Aizkrauklei, Talsiem, Balviem, Jēkabpilij, Liepājai, Jelgavai un Alūksnei.
Paldies sportistiem un viņu treneriem par cīņassparu divu dienu garumā.
05.02.2019.