Pārstāvot Madonas novadu, uz Viļānu novada komandu kausa izcīņas sacensībām dambretē devās pieredzējusī komanda „Saikava", kas sekmīgi cīnījusies dažādās novada, ārpusnovada un arī republikas sacensībās.
Nolikums prasīja šajā reizē to papildināt ar ceturto spēlētāju. „Brālīšu" deju kapelas dalībnieks Dzintars Apinis līdzvērtīgi cīnījās sacensībās, vienlaicīgi veicot šofera pienākumus. Saikavieši spēlēja rezultatīvi un pārveda mājās sacensību galveno kausu un medaļas.
Jau pirmajā kārtā viņiem pretī stājās galvenie favorīti – daugavpilieši. Spraigā cīņā tika gūta minimāla uzvara ar rezultātu 6 : 4. Nākamā cīņa bija ar ne mazāk stiprajiem viļāniešiem. Arī tie tika pārspēti ar tādu pašu rezultātu.
Pie komandas līderu galdiņa Aivars Briedis pirmo vietu dalīja ar Viļānu vecmeistaru Alekseju Gritānu. Pie otrā galdiņa Mārtiņš Šulmanis atzina Daugavpili pārstāvošā sporta meistara Valērija Kravcova, kurš vienīgais šīs sacensības beidza ar 100% rezultātu, pārākumu, tomēr bija otrais. Pie trešā galdiņa Dzintars Apinis respektēja viļāniešu līderi Mārtiņu Asaru, noslēdzot cīņu neizšķirti, kaut bija guvis pārsvaru un neizmantoja iespēju uzvarēt, tādējādi dalot pirmo vietu. Pie ceturtā galdiņa cīņā pret daugavpilieti paklupa Valdis Mass, kurš zaudētā pozīcijā tomēr spēja panākt neizšķirtu un galarezultātā bija pirmais. Pie dāmu galdiņa Aina Ivanova samierinājās ar 3. vietu, un ar to pietika, lai saikavieši sacensību noslēgumā par vienu punktu apsteigtu mājniekus, bet par 5 punktiem izvirzītos priekšā daugavpiliešu komandai, kas arī ieguva kausu un attiecīga kaluma medaļas. Sacensības filmēja Rēzeknes televīzija.
Šīs bija pirmās sacensības šogad Viļānos, un ir cerība, ka dambretes aktivitātes tur atjaunosies.
Autors: MĀRTIŅŠ ŠULMANIS,
komandas pārstāvis