Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Mājas spēļu bilance pozitīva

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 18.10.2016.

Mājas spēļu bilance pozitīva
Burtu lielums

Latvijas florbola čempionāta 1. līgā spēlējošajam FK „Madona" oktobris līdz šim ir aizvadīts tikai savā mājas laukumā – Madonas sporta centrā, un trijās spēlēs no četrām tas ir palīdzējis izcīnīt uzvaru.

Jau rakstījām, ka 1. oktobrī sīvā cīņā ar 7 : 6 tika pieveikti FK „Ogres Vilki". Pēc nedēļas FK „Madona" ar rezultātu 11 : 2 sagrāva „Irlava/Avants". Savukārt lielākā spēlētāju izturības pārbaude bija pagājušās nedēļas nogalē, kad trijās dienās notika divas spēles.
Pirmā tikšanās bija piektdien ar madoniešiem ne pārāk ērtajiem „LU/FS Masters". Kaut gan spēles sākums tika aizvadīts vienlīdzīgā cīņā un FK „Madona" sākotnēji pat izvirzījās vadībā ar 2 : 1, otrajā trešdaļā studenti pārņēma iniciatīvu un pirms pēdējās trešdaļas jau iekrāja stabilu triju vārtu pārsvaru – 3 : 6. Pēdējās trešdaļas sākumā tas tika nostiprināts vēl ar diviem vārtiem, kas, pat par spīti pēdējās 10 minūtēs gūtajiem mājinieku vārtiem, ļāva LU/FS Masters" izcīnīt komfortablu uzvaru ar rezultātu
7 : 11. Par labāko spēlētāju šajā spēlē mājinieku rindās tika atzīts Edgars Gailums, kas trīs dienas iepriekš pasaulē nākušās meitas dzimšanu nosvinēja ar piecu vārtu guvumu.
Otrā mājas spēle norisinājās svētdienas vakarā, kad Madonas florbolisti nūjas krustoja ar citiem studentiem – „RSU/ Babīte". Šo spēli mājinieki aizvadīja jau krietni sekmīgāk. Pirmajā periodā vārtus guva Didzis Melderis un Sandijs Kalniņš. Otrajā periodā madonieši bumbiņu pretinieku vārtos raidīja vēl trīs reizes (vārtu autori – Andis Aizpurietis, Sandijs Kalniņš un šīs sezonas FK „Madona" jaunpienācējs Māris Zicmanis, kura florbolista karjerā ir bijis gan Latvijas čempionu zelts, gan dalība valsts izlasē), uz ko pretinieks spēja atbildēt tikai ar vieniem vārtiem. Pēdējā trešdaļā komandas vēl reizi apmainījās ar vārtu guvumu (pie hat-trick tika Sandijs Kalniņš), un spēle noslēdzās ar pārliecinošu madoniešu uzvaru – 6 : 2. Par labāko FK „Madona" spēlētāju tika atzīts vārtsargs Arvis Kalniņš, kam darba šajā spēlē netrūka – atvairīts 51 no 53 pretinieku metieniem.
Pēc piecām spēlēm madonieši ar deviņiem punktiem (trīs uzvaras un divi zaudējumi) kopvērtējuma tabulā ieņem 7. vietu (izslēgšanas spēlēm kvalificējas labāko astotnieks). Saskaņā ar šā gada čempionāta nolikumu šosezon visas trīspadsmit 1. līgas komandas spēlē vienā grupā, un katra komanda ar katru aizvada divas spēles (viena – mājās un viena – izbraukumā), līdz ar to kopumā čempionāta pamatturnīrā FK „Madona" jāaizvada 24 spēles. Par spēļu trūkumu nevarēs sūdzēties arī tās komandas, kuras iekļūs izslēgšanas spēļu kārtā, jo, lai kvalificētos nākamajai kārtai, būs nepieciešams izcīnīt trīs uzvaras, līdz ar to fināla pārim play off kārta var izvērsties tikpat gara, cik pamatturnīrs.
FK „Madona" atrodas 7. vietā, taču individuālajos rādītājos atsevišķi komandas spēlētāji ir pat augstāk. Komandas kapteinis Edgars Gailums ar 20 punktiem (12 vārtu un 6 rezultatīvas piespēles) rezultatīvāko spēlētāju tabulā atrodas otrajā vietā, tikai par diviem punktiem atpaliekot no FK „Ogres Vilki" līdera Elvija Jankovska, savukārt Sandijs Kalniņš ar 16 punktiem (8 + 8) atrodas sestajā vietā. FK „Madona" vārtsargs Arvis Kalniņš ar vidēji spēlē atvairītiem 82,8% pretinieku metienu ierindojas devītajā vietā starp līgas labākajiem vārtu vīriem.
Nākamo spēli FK „Madona" beidzot aizvadīs izbraukumā, pie tam šīs sezonas tālākajā, jo būs jādodas uz Roju. Tuvākā mājas spēle norisināsies 28. oktobrī pulksten 20 Madonas sporta centrā, un madoniešu pretinieki būs „Rockats-1".

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px