Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) un Cēsu pilsētas sporta skolas jaunie biatlonisti no 9. līdz 15. februārim piedalījās Maskavas reģiona atklātajā biatlona čempionātā. Latvijas komanda kopvērtējumā ierindojās 2. vietā, kas ir labākais rezultāts. Uzvarēja Francijas komanda.
Pavisam Maskavas reģiona atklātajā biatlona čempionātā piedalījās 37 komandas, no tām – septiņas ārzemju komandas. Par to, kā veicās, aicināju pastāstīt Madonas BJSS biatlona treneri Airu Bērziņu: – Šis starptautiskais atklātais čempionāts notiek ceturto gadu. Pateicoties tam, ka "Smeceres silā" trenējas arī maskavieši, uz čempionātu aicina arī mūs. No Madonas sporta skolas uz sacensībām komanda devās trešo gadu. Kopā ar cēsniekiem izveidojām jauno biatlonistu komandu, kas pārstāvēja Latviju. Šogad piedalījās 2007./2008. gadā dzimušie – seši no Madonas BJSS: Alekss Škaļikovs, Armands Zālītis, Ance Upeniece, Undīne Lūse, Kaspars Krūmiņš un Mārtiņš Janovskis, trīs – no Cēsu pilsētas sporta skolas Ievas Cēderštrēmas vadībā. Starp citu, tur sastapām arī Edgara Mises mammu ar kluba "Burevestņik" komandu, viņa mums palīdzēja iejusties. Sacensību līmenis bija ļoti augsts trases – labas. Tiesa, šosezon trasē bija nedaudz mazāk sniega nekā citus gadus, līdz ar to puišiem noņēma vienu nobraucienu, kas bija par ledainu. Šaušana notika ar gaisa šauteni, pie mums tādu nav, bet pēc pirmajām trim dienām visi saprata sīkās nianses, kā ar to apieties.
Viens no Cēsu jaunajiem biatlonistiem – Rūdolfs Raudziņš – iekļuva labāko sešniekā.
No sacensībām brīvajā laikā notika arī ekskursijas, domāju, ka bērni ar redzēto ir apmierināti. Apskatījām arī Ļeņina mauzoleju.
26.02.2020.