Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madoniešiem labi rezultāti

Redakcija

Autors • 01.02.2022.

Madoniešiem labi rezultāti
Burtu lielums

Janvāra izskaņā Igaunijā notika orientēšanās uz slēpēm sacensības SKI-O, kurās piedalījās arī vairāki Madonas BJSS pārstāvji, liekot mūsu pilsētas vārdam izskanēt Baltijas līmenī. Laikapstākļi orientieristus nelutināja, un viņiem nācās piemēroties dabas untumiem, taču tas sportistus nenobiedēja un netraucēja uzrādīt teicamus rezultātus.

– Sacensības organizēja igauņu orientēšanās klubs OK „Peko Eliit", tajās piedalījās seši madonieši – es, Anete Strauta, Liene Riekstiņa, Anete un Dāvis Vintiši un Jānis Baunis. Sacensības notika 29. un 30. janvārī. Manā grupā konkurence bija diezgan vāja, jo stiprākās igauņu meitenes diemžēl neieradās, līdz ar to lielākā cīņa bija starp pašām latvietēm. Toties vecākajās grupās piedalījās arī paši stiprākie, tostarp arī sieviešu elites pasaules ranga labākā sportiste Daisy Kudre. Lielākie apgrūtinājumi gan man, gan citiem sportistiem noteikti bija laikapstākļi. Pirmajā dienā trases bija ledainas, kas – no vienas puses – ir labi, jo slēpes ātri slīd. Tomēr bija grūtāk bremzēt un arī trāpīt īstajā špūrē. Trūkums bija arī tas, ka trases bija nelīdzenas un tām pāri bija sakrituši koki, līdz ar to šķēršļu josla bija lielāka nekā parasti. Otrajā dienā sacensību centrā pa nakti bija uzsnigusi apmēram 20 cm bieza sniega kārta. Visu dienu arī sniga un lija. Temperatūra bija plus 1 grāds, kas padarīja slēpju gatavošanu par īstu izaicinājumu. Slīdamība plusos ir diezgan švaka, tāpēc liela daļa sportistu, tajā skaitā arī es, jutās lēni. Biezā sniega kārta traucēja izvēlēties īsākus un, iespējams, labākus variantus, bet par spīti tam cīnījāmies līdz galam. Paldies par atbalstu noteikti jāsaka mūsu trenerim Gunāram Ikauniekam, kas, pat atrodoties Ķīnā, deva mums padomus un norādes, kā labāk startēt šajās sacensībās, – aizvadītās sacensības izvērtē Elīza Madsena.
Ar divām godalgotām vietām var lepoties Anete Strauta, kas ar orientēšanās sportu nodarbojas jau desmito gadu.
– Tas viss aizsākās Vestienā, pagasta svētku laikā, kur bija izveidots labirints, kuru varēja mēģināt iziet. Es arī pamēģināju un izdevās diezgan labi. Man piedāvāja apmeklēt treniņus, aizbraukt uz mazāka līmeņa sacensībām. Uz orientēšanos mani pamudināja skolotājs Juris Švarcs. Esmu uzvarējusi Baltijas čempionātā, pasaules skolēnu čempionātā ieguvu 5. vietu. Pērn piedalījos Eiropas čempionātā orientēšanās uz slēpēm, stafetēs mēs palikām ceturtās. Latvijas čempionātos esmu ieguvusi daudz godalgu, – ar sevi iepazīstina Anete Strauta.
Igaunijā notikušajās sacensībās vidējā distancē Anete ieguva 1. vietu, bet garajā distancē finišēja otrā, zaudējot vien nieka 19 sekundes 1. vietas ieguvējai. Pirms divām nedēļām Alūksnē notika Latvijas čempionāts orientēšanās uz slēpēm, un abās dienās Anete izcīnīja uzvaru. Viņa trenējas regulāri – katru dienu, bet dažkārt pat divreiz dienā. Pārsvarā viņai nedēļā ir tikai viena brīvdiena atpūtai. Pašlaik ir tāds posms, kad sacensības notiek katru sestdienu vai svētdienu Latvijā vai Igaunijā. Arī nākamnedēļ būs jādodas uz kaimiņvalsti.
– Treniņi tagad ir apjomīgi un intensīvi, jo jāgatavojas arī Eiropas čempionātam, kas notiks martā Somijas pilsētā Kemī. Kopumā savu sniegumu aizvadītajās sacensībās vērtēju kā labu, jo biju ātrāka pat par daudzām meitenēm, kas ir vecākas par mani. Distances nebija vieglas, špūru tīkls arī bija lielāks nekā Latvijas čempionātā, un bija daudz jādomā, jāizvēlas labākie ceļu varianti. Cerēju, ka būs vairāk igauņu meiteņu, lai būtu lielāka konkurence un varētu izjust sacensību garu. Sacensībās, kas notiks nākamnedēļ, es vairs nestartēšu savā grupā, bet gan elitē, jo manā grupā man vairs īsti nav konkurences, – pārdomās dalās Anete.
Jāpiebilst, ka viņa ir piedalījusies sacensībās vai piedalījusies treniņnometnēs ne tikai abās mūsu kaimiņvalstīs, bet arī Somijā, Zviedrijā un Ungārijā. Cilvēkiem, kuri vēlas sākt nodarboties ar orientēšanos, Anete iesaka iemācīties nebaidīties, jo jebkurš var kļūdīties.
– Vajag uzdrīkstēties, nav jābaidās apmaldīties, nevajag raizēties arī par piemērotu tērpu un apaviem – galvenais, lai skrējējam ērti. Kompass gan būs noderīgs un jābūt arī gatavam jebkādiem laikapstākļiem, – iedrošina Anete.

LINDA OZOLA

2.02.2022.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px