Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Madonieši uzvar Latvijas čempionātā distanču slēpošanā

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 12.01.2026.

Madonieši uzvar Latvijas čempionātā distanču slēpošanā
Burtu lielums

Kaut arī sniga un puteņoja, pagājušajā sestdienā un svētdienā distanču slēpotāji pulcējās Siguldā Fischer Slēpošanas centrā, lai mērotos spēkiem FIS Latvijas čempionāta pirmā posma sacensībās distanču slēpošanā.
Piedalījās sportisti no Siguldas, Cēsīm, Gulbenes, Rīgas, Krāslavas, Talsiem, Ogres, Madonas, kam konkurenci sastādīja arī slēpotāji no Igaunijas.

Šīs sacensības kalpoja arī kā atlases sacensības uz pasaules junioru un U23 grupas čempionātu, kā arī gatavošanās XXV ziemas olimpiskajām spēlēm, kas norisināsies šogad no 6. līdz 22. februārim Milānā un Kortīnā d'Ampeco (Cortina d'Ampezzo), Itālijā. Olimpiskajās spēlēs piedalīsies pasaules labākie slēpotāji. Starp viņiem – arī septiņi Latvijas distanču slēpotāji, tostarp – pieci no Madonas – Raimo Vīgants, Lauris Kaparkalējs, Niks Saulītis, Kitija Auziņa, Linda Kaparkalēja, kā arī treneris Dainis Vuškāns.
Latvijas čempionāts tika uzsākts 10. janvārī ar individuālajām sprinta sacensībām brīvajā stilā, vispirms aizvadot ar intervāla startu kvalifikāciju, bet pēc tam, sākot no ceturtdaļfināliem, pa braucieniem, cīnoties izslēgšanas kārtās. Latvijas čempionātā distanču slēpošanā sprintā brīvajā stilā uzvarēja un par Latvijas čempionu kļuva rīdzinieks Valts Skujiņš, bet madoniete, juniore Linda Kaparkalēja starp sievietēm finišēja otrā (ātrākā bija igauniete Teilora Ojaste).
Linda Kaparkalēja, slēpojot Somijā Skandināvijas kausa posmā, apliecināja, ka šobrīd ir trešā ātrākā slēpotāja Latvijas sieviešu konkurencē tūlīt pēc Patrīcijas Eidukas un Kitijas Auziņas. Trijnieku pieaugušo grupā noslēdza krāslaviete Adriāna Šuminska. Finālā netika abas labākās S18 pārstāves Keita Marcinkeviča no Siguldas un madoniete Lāsma Marta Beķere. V16 grupā uzvarēja siguldietis Leo Bilans, aiz sevis atstājot spēcīgos gulbeniešus – Lejasciema pārstāvjus, bet meitenēm S16 grupā nepārspēta palika Madonas BJSS slēpotāja Sabīne Grudule, S18 grupā 2. vietā – Lāsma Marta Beķere, V14 grupā – 2. vietā ierindojās Edmunds Baltausis, 3. vietā – Maksims Ščitovs, S14 grupā 3. vietu izcīnīja Ance Arama, V12 grupā 2. vietu ieņēma Emīls Nils Krūmiņš, S12 grupā 2. vietā – Patrīcija Kraukle, 3. – Diāna Škaļikova, V10 grupā pirmais – Daniels Matisāns.
11. janvārī čempionāta programmā bija aizraujošās komandu sprinta sacensības, kur madonieši guva labus panākumus.
Komandu sprintā brīvajā stilā vīriešiem uzvarēja madonieši Lauris Kaparkalējs un Silvestrs Švauksts, pārstāvot klubu "All Round Ski Team". Lauris Kaparkalējs bija arī ātrākais no mūsu slēpotājiem "Tour de Ski" sprintā 2025. gada nogalē.
Sievietēm labāko rezultātu uzrādīja S16 grupas līderes no Madonas Bērnu un jaunatnes sporta skolas – Dārta Ruļuka un Sabīne Grudule. Abas Madonas slēpotājas bija ātrākās no visām grupām un izcīnīja uzvaru ar vairāk nekā minūtes pārsvaru. Otrās finišēja S18 grupas slēpotājas no Rīgas SS "Arkādija" – Elīna Dzirkale un Elizabete Gaile. Trešais rezultāts cēsniecēm no pieaugušo grupas Elizabetei Slotiņai un Letīcijai Skridei.
S16 grupā otrajā vietā – Madonas BJSS 2. komanda, kur slēpoja Amēlija Platā un Madara Ploriņa. V14 grupā uzvaru izcīnīja Maksims Ščitovs un Eduards Kramerovskis, S12 grupā otro vietu ieguva Patrīcija Kraukle un Diāna Škaļikova, V10 grupā – pirmajā vietā ierindojās Marko Arama un Daniels Matisāns, otrajā vietā – Valters Labucis un Valters Indriksons.

13.01.2026.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px