Neviens necerēja, bet Pasaules kausa izcīņas 2. posmā rollerslēpošanā, kas norisinājās Madonā, Latvijas kontā beidzot ir divas medaļas, ko izcīnīja juniori – madonieši. Raimo Vīgants kļuva par čempionu 200 m rollerslēpošanas sprinta distancē brīvajā stilā Raiņa ielas posmā, bet Indulis Bikše izcīnīja sudraba medaļu 15 km iedzīšanas distancē sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils".
Latvijā Pasaules kausa posms rollerslēpošanā notika trešo reizi, bet pēc desmit gadu pārtraukuma – pirmo reizi Madonā. To rīkoja Latvijas Slēpošanas savienība sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību. Par sacensību norisi rūpējās galvenā tiesneša Gunāra Ikaunieka komanda. Sacensībās no 24. līdz 26. jūlijam piedalījās 10 valstu – Itālijas, Vācijas, Zviedrijas, Kazahstanas, Ukrainas, Baltkrievijas, Krievijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas – rollerslēpotāji – vairāk nekā 100 sportistu. No piektdienas līdz svētdienai dalībnieki sacentās trīs disciplīnās: sprintā, ko visi līdzjutēji un skatītāji redzēja Madonā, Raiņa ielas posmā pret kalnu (no kultūras nama līdz Valdemāra bulvārim), pēc tam prologā un iedzīšanā sporta un atpūtas bāzes "Smeceres sils" rollerslēpošanas trasē, ietverot abus slēpošanas stilus – klasisko un brīvo stilu.
Jau pasaules kausa sprinta sacensības noslēdzās ar svētkiem visai Madonai, klātesot neticamajai Madonas BJSS audzēkņa Raimo Vīganta uzvarai junioru grupā puišiem. Nozīmīgākais panākums, jo uz goda pjedestāla pierasts redzēt pārsvarā spēcīgos Itālijas un Zviedrijas sportistus. Pati fināla cīņa bija ļoti aizraujoša. Kvalifikācijā Daiņa Vuškāna audzēknis Raimo Vīgants, kas ir gados jaunāks par saviem sāncenšiem, sīvā cīņā spēja ielauzties fināla četriniekā, kas jau bija lielisks panākums. Taču Raimo pierādīja, ka spēj daudz vairāk.
Sprinta finālā pretendents uz uzvaru – itālis Frančesko Bekis – pazaudēja nūju, beidzamos 50 m piedzīvoja kritienu un palika ceturtais. Tikmēr pats jaunākais dalībnieks Raimo Vīgants pēdējos metros spēja noturēt pārsvaru pār diviem vadošajiem zviedriem Alfrēdu Buskvistu un Markusu Fredriksonu. Līdz ar to Latvijai negaidīts, toties lielisks panākums un pirmā uzvara šāda līmeņa sacensībās. Indulis Bikše bija otrs labākais no mūsējiem, ierindojoties 11. vietā.
Juniorēm uzvarēja pasaules kausa līdere Olga Letučeva no Krievijas, bet madonietes Kitija Auziņa un Ieva Pūce bija vienīgās no Latvijas, kas iekļuva pusfināla astotniekā, iegūstot attiecīgi 7. un 8. vietu. Pieaugušo grupā par uzvarētājiem kļuva Emanuels Bekis no Itālijas un Lina Somskara no Zviedrijas; labākais no Latvijas bija cēsnieks Artūrs Brants, iekļūstot pusfinālā un iegūstot astoto vietu. Mūsu novadnieks, olimpietis Arvis Liepiņš ierindojās 21. vietā, jo viņam labāk padodas garās distances. Sievietēm uzvarēja zviedriete Lina Somskāra, apsteidzot pirmā posma uzvarētāju Kiru Klaudi no Vācijas, bet trešā bija Baltkrievijas sportiste Valencina Kaminskaja. Latvijas rollerslēpotājas Anda Muižniece un Inga Paškovska ieņēma attiecīgi 10. un 11. vietu.
Pasaules kausā rollerslēpošanā 7,5 km prologā klasiskajā stilā ar intervāla startu junioriem Indulis Bikše izcīnīja ceturto vietu, finišējot aiz trim zviedriem. Izredzes uz godalgu iedzīšanā pieauga, jo svētdien nestartēja prologā 2. vietu ieguvušais zviedrs Johannes Eklofs. Indulim bija jāseko tikai diviem Zviedrijas slēpotājiem. Otrajā aplī madonietis jau bija noķēris A. Buskvistu, bet piektajā aplī viņš sāka atrauties no zviedra, kam spēcīgāks ir klasiskais stils, un nostabilizējās otrajā pozīcijā, kurā arī finišēja, nodrošinot Latvijai otro godalgu Pasaules kausā un uzrādot labāko laiku no visiem Latvijas pārstāvjiem, ieskaitot arī pieaugušo grupu. Indulis Bikše, ko trenē viņa tēvs Zintis Bikše, priecājoties par lielisko panākumu, tomēr atzina, ka par nozīmīgāku panākumu uzskata ziemas pasaules junioru čempionātā iegūto 17. vietu. Indulis šovasar pārsvarā trenējas Madonā, bet ir piedalījies arī nometnē Otepē.
Par lielisku panākumu var uzskatīt arī Raimo Vīganta rezultātu, jo viņš, būdams jaunākais dalībnieks junioru grupā, prologā bija desmitais, bet iedzīšanā – septītais. Raimo atzina, ka viņam daudz palīdzējis līdzjutēju atbalsts, īpaši sprintā. No Madonas juniorēm labākais rezultāts Ievai Pūcei – 7. vieta iedzīšanā. Kitija Auziņa 5 km prologa distancē uzrādīja 7. rezultātu, bet iedzīšanas braucienā nestartēja. Vīru konkurencē Latvijas cerība Arvis Liepiņš, kas prologā ierindojās 21. vietā, iedzīšanā Pasaules kausā posmā finišēja 19. vietā, kas arī ir ļoti labs panākums. Prologa sacensībās vēl Latviju pārstāvēja Ivo Caune.
Augstā līmeņa sacensībām noslēdzoties, smaidīja arī Latvijas Slēpošanas savienības prezidents Vairis Brīze: – Esmu priecīgs vairāku iemeslu pēc. Ieguldīts ļoti labs organizatoriskais darbs no Madonas puses – paldies jāsaka visiem cilvēkiem, kas tika iesaistīti Pasaules kausa posma norisē. Skaista Pasaules kausa atklāšanas ceremonija Madonā, Saieta laukumā. Ļoti labas emocijas gan dalībniekiem, gan mums. Ievērojams skaits sportistu. Paralēli norisinājās arī Latvijas čempionāts rollerslēpošanā, kur piedalījās daudz jauniešu, jāpiebilst – viņu nekad nebūs par daudz. Pozitīvas emocijas radīja arī sacensību diena – laiks bija saulains, bez lietus, ir iemesls smaidīt. Visas zvaigznes sastājās mums labvēlīgi. Pats labākais ir mūsu sportistu sniegums – Raimo Vīganta uzvara 200 m sprintā un Induļa Bikšes 2. vieta iedzīšanā 15 km distancē.
Ceram, ka tikpat labi rezultāti būs arī slēpošanā ziemā. Izvērtēts, ka nākamgad Pasaules kausa posma slēpošanā Latvijā un Madonā nebūs, jo, ņemot vērā, ka lielākais dalībnieku skaits ir no Norvēģijas, tas notiks Norvēģijā.
Ar Pasaules kausa posma sacensību rezultātiem var iepazīties interneta vietnē www.infoski.lv. Par madoniešu rezultātiem Latvijas čempionātā rollerslēpošanā – kādā no turpmākajiem "Stara" numuriem.