Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madonieši pārspēj NATO karavīrus

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 15.05.2018.

Madonieši pārspēj NATO karavīrus
Burtu lielums

4. maijā Madonā norisinājās Brīvības svētki jeb Nacionālo bruņoto spēku diena, kas pulcēja tūkstošiem apmeklētāju.

Līdztekus militārajai parādei un citiem ar militāro jomu saistītiem pasākumiem Brīvības svētku noslēgumā Madonas pilsētas stadionā norisinājās futbola spēle starp vietējo komandu „Madona/FF" un NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas futbola izlasi.

Jau informējām, ka spraigā cīņā uzvaru ar rezultātu 4 : 3 ieguva mājinieki. Madonas novada pašvaldības sporta darba organizators Māris Gailums „Staram" pastāstīja, ka, lai gan šī bija uzskatāma par draudzības spēli, katra no komandām spēlējusi ar pilnu atdevi un vēlējusies gūt panākumu.
– Šī, protams, bija draudzības spēle, taču, kā mēdz teikt, draudzība parasti beidzas ar pirmo tiesneša svilpi un atsākas ar pēdējo. Kopumā spēle noritēja mierīgā, draudzīgā atmosfērā, taču tas nemazināja cīņas garu, jo gan vieni, gan otri vēlējās gūt panākumu. Mačs bija aizraujošs, un to novērtēja arī aptuveni 500 skatītāju, kas pārpildīja stadiona tribīnes. Kaut arī spēle noslēdzās ar mājinieku komandas „Madona/FF" uzvaru, tās gaitā vadībā bija izvirzījušies NATO karavīri. Viņu komanda lielākoties bija komplektēta no Itālijas un Spānijas karavīriem, kuri ikdienā brīvajā laikā spēlē futbolu, un 3-4 no viņiem bija ļoti meistarīgi. Tā kā karavīriem līdzi nebija futbola apavu, mūsu spēlētāji pielāgojās viņiem. Jāpiebilst, ka pēc pirmā puslaika Kanādas vienības dūdinieks 10 minūtes spēlēja dūdas, ko skatītāji novērtēja ar vētrainiem aplausiem. Manuprāt, pasākums bija izdevies, un tas bija vēl viens skaists, emocionāli piepildīts akcents 4. maija svētkos, – to, ka gan skatītāji, gan futbolisti no draudzības spēles guva pozitīvas emocijas, uzsvēra Māris Gailums.
Iniciatīva par draudzības spēles sarīkošanu Brīvības svētku ietvaros nākusi no Aizsardzības ministrijas, kam šādu piedāvājumu, visticamāk, izteica Latvijā dislocētie NATO karavīri.
– Mums vaicāja, vai spējam pretim nodrošināt futbola komandu, un uzreiz atsaucāmies, ka to varam izdarīt, un ar to brīdi sākām gatavoties, lai futbola spēle 4. maijā notiktu, – stāstīja pašvaldības sporta darba organizators.
Draudzības spēle kalpoja par nelielu pārbaudījumu arī futbola komandai „Madona/FF", kas ir veidota uz komandas „Kvarcs" bāzes. Šosezon komanda spēlē Latvijas Futbola federācijas 2. līgā Ziemeļaustrumu reģionā, un draudzības spēle ir kā neliels tests pašu spējām.


16.05.2018.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px