Madonas novada sporta laureātu apbalvošanas ceremonijā 1. februārī Madonas kultūras centrā svinīgā atmosfērā tika apbalvoti 2024. gada Madonas novada izcilākie sportisti, treneri un atbalstītāji. Madonas novadā sporta laureātu godināšana notika jau 27. reizi.
Tika pasniegtas 122 "Sporta laureāta" balvas 10 nominācijās. Sportisti guvuši panākumus, uzvarot gan Latvijas mēroga sacensībās, gan Eiropas un pasaules čempionātos, veiksmīgi savas spējas pierādījuši Latvijas izlases komandās.
Apbalvošanas ceremonijas laikā Madonas novada pašvaldības vecākais speciālists sporta jomā Māris Gailums paziņoja arī iedzīvotāju balsojuma "Gada balva sportā 2024" laureātus.
Nominācija "Gada sportiste" tika Lindai Kaparkalējai, nominācijā "Gada sportists" tika apbalvoti divi motosportisti – Daniels un Bruno Lielbārži, bet balsojumā "Gada treneris" uzvarēja basketbola treneris Agnis Beķeris. Iedzīvotāju balsojuma uzvarētāji saņēma šo nomināciju atbalstītāja – tirdzniecības centra "Valleta" – balvas, ko pasniedza centra direktore Monta Rubene.
Saviļņojošs brīdis bija ilggadējā vieglatlētikas trenera Aleksandra Krauklīša godināšana nominācijā "Par mūža ieguldījumu". Sirsnīgi savu treneri Aleksandru Krauklīti sveica mūsu novadnieks, Latvijas Olimpiskās komitejas sporta direktors Andris Lupiks. Visu audzēkņu vārdā, pateicoties par trenera ieguldīto darbu, iemācīto mīlestību pret sportu, kustību prieku, sacensību garu, daloties skolas laika atmiņās, viņš izcēla: – Madonā kopā ar vecākiem ziemā pamanījām enerģisku jaunieti ar spilgtu ziemas cepuri, kam bumbulis galā, kas izrādījās mans nākamais treneris. Devāmies uz sacensībām galvaspilsētā ar
kārtslēkšanas kārtīm uz pleciem, ļaužu piepildītās ielās priekšā sev redzējām cepuri. Tas bija mūsu treneris un ceļvedis, mēs viņam sekojām un nepazudām. Viņš iemācīja mūs mīlēt darbu, disciplīnu, attieksmi pret to, ko mēs darām. Savukārt Aleksandrs Krauklītis pieminēja, ka tas viņam joprojām ir liels gods pārstāvēt Madonas novada vārdu visās Latvijas sacensībās.
Svinīgo apbalvošanas ceremoniju vadīja Signe Prušakeviča un Kristaps Šķēls. Priecīgo atmosfēru kā vienmēr papildināja viesu uzrunas un apsveikuma vārdi.
Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs uzrunā atgādināja, ka arī šis gads iesācies ar īpašu notikumu: – Man rokās ir aploksne, uz kuras ir trīs zvaigznes. Šogad atkal biju uz augstākās sporta skatuves, pateicoties jums. Šī augstākā sporta skatuve ir Trīs Zvaigžņu balvas apbalvošanas skatuve, kur tika nominēta Madonas novada pašvaldība. Tas ir tikai tāpēc, ka pamatā ir jūsu darbs, sasniegumi, sportisti, treneri, sporta bāžu vadītāji, sacensību rīkotāji, līdzjutēji – visa lielā un stiprā Madonas novada sporta saime. Tiesa, mēs neieguvām galveno balvu, bet Madonas novads ir smagsvars Latvijas sporta kartē, ar mums rēķinās, un es ļoti lepojos ar jūsu sasniegumiem. Cita starpā viņš vēlēja justies laimīgiem sportā, laimīgiem tajā, ko katrs dara.
Pirmos apbalvoja novada sportistus par starptautiskajiem sasniegumiem sportā, un, kā izcēla Agris Lungevičs, "uzvaras mirkļi lielās sacensībās ir reti brīži, un tā ir aisberga ļoti maza redzamā daļa, kam apakšā ir milzīgs darbs treniņos".
Sveicot laureātus par starptautiskajiem sasniegumiem veterānu sportā, Madonas un Lazdonas apvienības pārvaldes vadītājs Guntis Ķeveris novēlēja arī turpmāk visiem tikpat lielu iedvesmu un vēlmi nodarboties ar sportu.
Kā ierasts, tika novērtēts treneru ieguldītais darbs, palīdzot veidot sportistu personības. Pasniedzot laureāta balvas 17 treneriem, kas pārstāv 9 sporta veidus, Madonas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Zigfrīds Gora novērtēja treneru kompetenci. Viņš dalījās domās, ka "treneriem ir zināma uzvaras formula, kas ir vajadzīga ne tikai sacensībās, bet arī ikdienas dzīvē, darbā, attiecībās, arī tad, kad ir jāuzvar pašam sevi."
Madonas mākslas skolas direktore Kristīne Šulce, pasniedzot laureāta balvas distanču un rollerslēpotājiem, novēlēja, lai vēl šoziem sasnigtu daudz sniega, lai varētu kārtīgi izslēpoties un saglabāt slēpotāju garu un sportisko formu. Cita starpā viņa sacīja, ka "sportā sacenšamies arī ar savu gribasspēku, varēšanu un izturību. Reizēm tos, kas skrien, seko aiz mums, uztveram par sāncenšiem un ienaidniekiem. Taču gan sportā, gan mākslā varam sacensties tikai paši ar sevi, ar savu iekšējo stiprumu varēt un būt".
Laureātus sveicot, Jānis Liepiņš dalījās apbrīnā par to, kā sportisti individuālajos sporta veidos ikdienas rutīnā ieguldītajā darbā var skaidri redzēt mērķi, kas ved uz augstiem sasniegumiem. Viņš arī novēlēja, lai līdzās vienmēr ir cilvēki, kas atbalsta ikdienā.
Sveicot Madonas BJSS telpu futbola komandu, nodibinājuma "Latvijas Futbola federācijas Vidzemes futbola centrs" vadītājs Andis Rozītis uz sportu paskatījās ne tikai no nopietnās, bet arī jautrības puses. Viņš vēlēja nekad neapjukt dzīves sarežģītās situācijās, bet atrast pareizos ceļus un nebaidīties no grūtībām.
Madonas sporta skolas direktors Voldemārs Šmugais, pasniedzot balvas biatlonistiem, ziemas orientieristiem, pateicoties treneriem, vecākiem, vecvecākiem, atbalstītājiem, dalījās cerībā: – Mums bija, ir un būs labi sportisti, kaut šajā sezonā sniega iztrūkums ietekmē ziemas sporta veidu norisi. Madonas sauklī ir teikts "Mēs esam augstāk!", kas ir ne tikai pēc ģeogrāfiskā stāvokļa, bet arī savā sirdī, emocijās un sporta sasniegumos esam ļoti augstu Latvijā, kur mūs atpazīst.
Latvijas Basketbola savienības prezidents, mūsu novadnieks Raimonds Vējonis novērtēja, ka basketbolu spēlē aktīvi cilvēki: – Pagājušajā gadā Madonas novads ir sasniedzis divas augstas virsotnes – Zigmārs Raimo piedalījās Latvijas 3×3 komandā Parīzes olimpiskajās spēlēs, bet BK "Madona"/BJSS basketbola komanda, spēlējot Aizdevums.lv Reģionālajā basketbola līgā bez zaudējumiem, kļuva par līgas čempioniem. Viņš atzina, ka Madonas novads ir arī izcila vieta sacensību organizēšanā basketbolā, slēpošanā, biatlonā, motosportā u. c.
04.02.2025.