Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonas novada pludiņmakšķerēšanas čempionāts

JĀNIS TROPS, sacensību tiesnesis

Autors • 08.10.2020.

Madonas novada pludiņmakšķerēšanas čempionāts
Burtu lielums

Pasaules notikumi neizbēgami ir ietekmējuši arī makšķerēšanas sacensību norisi, bet nav ietekmējuši makšķerēšanas sporta entuziastu vēlmi sanākt kopā un noskaidrot labākos copmaņus un „āķu pavēlniekus".

27. septembrī Madonas novada pludiņmakšķerēšanas čempionāts norisinājās Lazdonas ezerā. Kopā uz sacensībām sabrauca 28 dalībnieki – astoņpadsmit kungi, piecas dāmas un tikpat jauniešu. Bija gan vietējie Madonas novada makšķernieki, gan tālāku novadu dalībnieki, piemēram, no Aglonas, Jēkabpils un Mālpils novada.

Šajā gadā nolikumā bija noteikts, ka komandu ieskaitē startē tā komanda, kur no trim dalībniekiem vismaz viena ir sieviete vai jaunietis. Šādu nolikuma punktu ieviesām, lai kuplinātu makšķerēšanas sportistu loku un šo nodarbi popularizētu arī jauniešu un dāmu vidū.
Lai cīņa būtu vienlīdzīga, ezers tika dalīts sektoros, un katrs makšķernieks pirms sacensību sākuma izlozēja vietu pie ezera, kur arī devās makšķerēt.
Pēc piecu stundu pavadīšanas Lazdonas ezera ūdeņos tika sadalītas medaļas.
Vīru grupā tradicionāli labāko trijniekā ierindojās ļaudonietis un komandas „Vecie līņi" ilggadējais dalībnieks Valdis Barūklis, tiesnešiem uzrādot 3,345 kg smagu lomu. Viņš šoreiz arī lielākās zivs titula ieguvējs, jo tieši uz viņa makšķeres āķa pieķērās 0,260 kg smags plicis. Otrajā vietā ierindojās viņa komandas biedrs Andris Turkins ar 1,025 kg smagu lomu, aiz sevis atstājot Jāni Gailīti ar 0,660 kg kopējo nomakšķerēto zivju svaru.
Dāmu grupā jau tradicionāli apbalvojamo kārtā kaislīga makšķerniece un šo sacensību organizatore Ilze Barūkle ar 0,295 kg smagu lomu. Aiz viņas – Daiga Karlsone ar 0,065 kg zivju. Par trešo vietu gan sieviešu grupā, gan jauniešu starpā pēc noteiktā makšķerēšanas laika likām veikt precizitātes spēles, lai noskaidrotu bronzas medaļas ieguvējus. Šādas aktivitātes izspēlējām tādēļ, ka atlikušie reģistrētie dalībnieki noteiktajā sacensību laikā nebija tik veiksmīgi un neuzrādīja tiesnešiem nomakšķerētu lomu. To rezultātā dāmu grupā pie trešās vietas tika Maija Pupica.
Jauniešu grupā labākais jaunais makšķernieks bija Oskars Koržs, tiesnešiem uzrādot 0,110 kg smagu lomu. Oskaram pasniedzām arī apbalvojumu „Veiksmīgākais lazdonietis", tādējādi godinot pagastu un tā iedzīvotājus, kur rīkojām sacensības. Sudraba medaļu jauniešu grupā pasniedzām Reinim Riekstam – viņam 0,070 kg smags loms, bet bronzas – Nilam Emīlam Eltermanim.
Neiztrūkstoša šādu sacensību nobeiguma tradīcija ir pikniks. Šoreiz par to sakām paldies Mētrienas medniekiem. Kā arī liels paldies par balvām jauniešu grupas uzvarētājiem pienākas sacensību atbalstītājam Intaram Tumanovam. Paldies Aigai Freijai un Lazdonas pagasta pārvaldei par atsaucību.



09.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px