23. martā Praulienas pamatskolas zālē norisinājās Madonas novada čempionāts galda tenisā.
Uz sacensībām ieradās 16 galda tenisa spēlētāji, tai skaitā arī viens dalībnieks jauniešu grupā līdz 18 gadiem. Par 2019. gada Madonas novada čempionu galda tenisā vīriešu konkurencē kļuva Igors Tupiņš (Sauleskalns), kas arī godam aizstāvēja pagājušajā gadā izcīnīto uzvarētāja titulu. Otro vietu izcīnīja Arnis Šahno, 3. vietā – Rihards Jēcis, bet 4. – Uldis Miglinieks, kas arī palīdzēja iekārtot sacensībām sporta zāli, 5. un 6. vietā – attiecīgi Gints Viņauds un Dzintars Apinis. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņēma Madonas novada pašvaldības dāvinātās medaļas, bet uzvarētājs – kausu.
Sacensību gaita bija šāda: dalībnieki tika salozēti pa četrām grupām (katrā pa četriem dalībniekiem), no katras grupas uz labāko astotnieku tika divi labākie spēlētāji. Cīnoties par pirmajām astoņām vietām, dalībnieki izspēlēja apļa sistēmu, gluži tāpat arī divi vājākie tenisa spēlētāji no grupas cīnījās par 9. -16. vietu, izspēlējot apļa sistēmu.
Spēles bija ļoti spraigas un interesantas gan labāko astoņu spēlētāju grupā, gan cīnoties par 9.-16. vietu. Precīzu vietu sadalījumu nevarēja noteikt pat līdz pēdējai spēlei, kas ļāva saglabāt lielisku intrigu dalībnieku starpā. Uz pirmajām trim vietām vēl divas kārtas līdz beigām pretendēja vismaz seši dalībnieki. Beigās, saskaitot visus punktus, diviem dalībniekiem bija vienāds punktu skaits – no 14 iespējamiem abi bija izcīnījuši 13 punktu, un visu noteica savstarpējā spēle.Tā kā jauniešu grupā piedalījās tikai viens dalībnieks – Haralds Grīnvalds, viņš arī kļuva par čempionu galda tenisā jauniešiem, saņemot kausu un medaļu. Vīriešu konkurencē cīnīties šogad par astotnieku bija diezgan grūti, bet potenciāls ir liels.
Paldies visiem galda tenisa spēlētājiem par piedalīšanos, paldies Praulienas pagasta pārvaldei un kultūras un sporta darba organizatorei Sarmītei Lazdiņai par atbalstu čempionāta rīkošanā.
27.03.2019.