Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonas BJSS spēlē LJBL

AGNIS BEĶERIS, treneris

Autors • 19.09.2017.

Burtu lielums

16. septembrī apmēram 20 pilsētās un novadu centros notika Latvijas Jaunatnes basketbola līgas 26. čempionāta 2017./2018. gada sezonas pirmās spēles.

Pieteikušās 365 komandas – 111 meiteņu un 254 puišu. Salīdzinot ar iepriekšējām sezonām, klāt nākušas Preiļu un Babītes puišu komandas. Latvijas jauniešu čempionus atkal noskaidrosim septiņās grupās, puišiem – no U-12 līdz U-19 vecuma grupām.
Otro gadu notiks NBA Junioru līgas čempionāts vispārizglītojošo skolu komandām, kurā varēs piedalīties 11 gadu veci puiši un 12 gadu vecas meitenes.
Paliek spēkā līdzšinējā kārtība: finālsacensībās nebūs atļauts piedalīties tiem basketbolistiem, kuri uz 2018. gada 20. aprīli būs nesekmīgi mācībās (atzīme zemāka par 4).
Pamatturnīrs tiks organizēts Superlīgā (1. divīzija) un Nacionālajā līgā (2. divīzija). U-19 grupā Superlīgā iekļautas 16 labākās komandas pēc pēdējo divu sezonu un pārspēļu rezultātiem. Nacionālajā līgā komandas sadalītas divās zonās pēc reģionālā principa.
Persil U-12 un Persil U-13 pirmajā posmā sacensības notiek reģionos, bet sezonas otrajā pusē grupas tiks veidotas pēc sportiskā principa, nodrošinot daudz spēļu starp spēkos līdzvērtīgām komandām.
Sadarbojoties ar sporta skolām, piecās puišu grupās 1. divīzijas spēlēs tiks rakstīti pilni tehniskie protokoli. No zālēm, kurā ir attiecīgas tehniskās iespējas, nodrošināsim statistikas tiešraides tiešsaistes režīmā.
Madonas BJSS U-15 (2003. g. dz.) komanda Nacionālajā līgā jau izcīnījusi divas uzvaras: 16. septembrī spēlē pret Smilteni (76 : 42) un 17. septembrī Ogrē pret "Ogre 2" komandu (88 : 62). Nacionālajā līgā 17. septembrī pa uzvarai Ogrē spēlē pret "Ogre 2" komandu izcīnīja Ivara Tetera trenētā komanda "Madona 2" un Arvja Gruntes trenētā komanda "Madona".
Tikpat veiksmīgi sezonu uzsāka U-19 jaunieši Superlīgā, izcīnot pirmo uzvaru 1. divīzijā pret BS "Ogre" ar rezultātu 71 : 57 (R. Brants – 19, L. Lazdiņš – 9, N. Skripka – 12 punktu un 10 rezultatīvas piespēles, N. Dzelzkalējs – 9 punkti).
Tātad Madonas BJSS šosezon pieteikusi trīs komandas Nacionālajā līgā: U-15, U-14, U-14 (2), bet U-19 komanda startēs Superlīgā. Savus pirmos mačus jau šajā nedēļas nogalē Daugavpilī un Madonas sporta centrā sāks U-12 (2006. g. dz.) un U-13 (2005. g. dz.) komandas Persil Mini spēlēs.
Veiksmīgu jauno sezonu!

20.09.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px