No 19. līdz 23. augustam Madonā notika Madonas BJSS basketbola nodaļas U-13, U-14, U-17 grupu komandu treniņsacensības.
Treniņos basketbolisti rīta cēlienā uzlaboja fizisko sagatavotību Priežu kalna parkā un volejbola laukumos pie karjera ezera. Pēcpusdienā un vakarā notika tehnikas, taktikas treniņi zālē. Kā ierasts nodarbību vadīja arī fizioterapeite Krista Kupča.
Apvienojot treniņus, tika aizvadītas vairākas draudzības spēles pret Sanktpēterburgas „Admiralteyskaja" U-12, U-14 un U-16 komandām, kuri aizvadīja pirmssezonas nometni Madonā. „Admiralteyskaja" pēc nometnes devās uz pirmssezonas pābaudes turnīru Rakverē (Igaunija), savukārt mēs no 29. līdz 31. augustam piedalījāmies starptautiskajā jauniešu basketbola turnīrā „Valmiera Summer Cup".
Vasaras sezonā Madonas BJSS basketbolisti regulāri cīnījās „Ghetto Basket" 3 × 3 basketbola turnīrā. „Ghetto Basket" 11. sezonas noslēgumā divas ceturtdienas pēc kārtas – 22. un 29. augustā – Rīgā, Grīziņkalnā, notika izšķirošās cīņas par čempionu tituliem amatieru, sieviešu un jauniešu astoņās grupās, lai saņemtu iespaidīgāko balvu – Andra Biedriņa dāvāto braucienu uz Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) spēli Ņujorkā.
„Ghetto Basket" vēsturē šovasar pirmo reizi notika spēles ne tikai U-12, U-14 un U-16 vecuma grupā, bet arī U-11, U-13 un U-15 grupā.
2019. gada sezonas kopvērtējuma punktus komandas krāja 14 turnīros Rīgā, kā arī Ogrē, Valmierā, Daugavpilī, Ventspilī, Krāslavā, Cēsīs, Rēzeknē un Alūksnē.
22. augustā Grīziņkalnā „Ghetto Basket" čempionu tituli tika izspēlēti U-16, U-14 un U-12 grupā. Katrā no šīm grupām finālā spēlēja pa 16 komandām, no kurām 14 – no „Ghetto Basket" ranga kopvērtējuma, kā arī pa divām labākajām vienībām no Bauskas, Iecavas un Ikšķiles apvienotās „A7 tūres" reitinga.
Superfinālā 16 labāko komandu skaitā bija arī Madonas BJSS U-12 (2007. g. dz.) komanda „Madona 07", kas kopvērtējumā izcīnīja 8. vietu, bet U-16 (2003. g. dz.) komandu sacensībā „VEMOLS/Madona" kopvērtējumā ieguva 3. vietu. Paralēli treniņsacensībām abas komandas 22. augustā godam aizvadīja superfinālu un mājās atgriezās ar „Ghetto Basket" īpašajiem superfināla krekliem, kuru izgatavošanu finansiāli atbalstīja labi zināmie Latvijas basketbolisti: Dairis Bertāns, Jānis Timma, Mārtiņš Meiers, Jānis Strēlnieks, Žanis Peiners, Kristaps Janičenoks, Dāvis Bertāns, Anžejs Pasečņiks, Mareks Mejeris, Rodions Kurucs, Jānis Blūms. „Ghetto Basket" finālisti tiek aicināti apmeklēt spēles un pasākumus ar šo basketbolistu līdzdalību, lai savāktu viņu autogrāfu kolekciju uz sava basketbola krekla.
Superfinālā Madonu U-12 grupā pārstāvēja Jēkabs Liepiņš, Sanijs Dagnis Lietavietis, Rainers Dominiks Iecelnieks, Gustavs Dūdums. Trešās labākās komandas uzvaru kopvērtējumā U-16 grupā izcīnīja Edijs Skuja, Renārs Ostrovskis, Arvis Šilinskis, Mārtiņš Zeltkalns.
Liels paldies vecākiem Andrejam Skujam un Jānim Liepiņam par komandu aizvešanu uz superfinālu.
03.09.2019.