Kad svētdien, 30. jūlijā, Madonas sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās Latvijas lielākā riteņbraukšanas sacensību seriāla – SEB MTB maratona – piektais posms, jau gar šosejas malu novietotās automašīnu rindas liecināja par pasākuma vērienu. Madonas novadā SEB MTB maratons norisinājās pirmo reizi.
"Stars" jau rakstīja, ka SEB kalnu velomaratona seriāla pirmsākumi meklējami 1997. gadā riteņbraukšanas tradīcijām bagātajā Latvijas mazpilsētā Smiltenē. Sacensības notiek septiņos posmos no aprīļa beigām līdz oktobra sākumam dažādās Latvijas pilsētās. Sacensību sezona tika atklāta 30. aprīlī maršrutā Cēsis-Valmiera. 21. maijā seriāla 2. posms norisinājās Siguldā, 18. jūnijā – 3. posms Smiltenē, 2. jūlijā Kuldīgā – 4. posms, bet 5. posmā par velobrauciena vietu tika izraudzīta Madona, piedāvājot dažādas grūtības pakāpes distances.
Kopš 2002. gada tas nes SEB MTB maratona nosaukumu. Pašlaik tas ir viens no masveidīgākajiem MTB maratonu seriāliem Eiropā, jo katrā posmā piedalās 1800-2300 dalībnieku.
Starta un finiša vieta atradās sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils", un slēpošanas centrs todien bija pārvērties par riteņbraukšanas centru.
SEB MTB maratonā aizvadītie pirmie četri no kopumā astoņiem sezonas posmiem notikuši no Cēsīm līdz Valmierai, Siguldā, Smiltenē un Kuldīgā. Madonā "Smeceres sila" trases sniedza jaunus atklājumus "Toyota Hybrid", "Virši-A" braucienos, kas veda gar Rāceņu, Vadzola un Dziļūkšņa ezeru.
Pasākumu ievadīja bērnu velobrauciens "Rasēns", kur piedalījās bērni no 3 līdz 11 gadiem. Uzvarētājs – ikviens, kurš devās trasē, un katram braucējam tika pa balviņai. Katrā vecuma grupā notika cīņa par zilas krāsas "Rasēns" līdera krekliem. "Mammadaba" veselības brauciena dalībniekus sagaidīja 14,7 kilometru gara distance. Šajā braucienā devās arī zēnu un meiteņu grupu dalībnieki.
Pulksten 12 "Toyota Hybrid" dalībnieki devās 65,4 kilometru garā distancē, kur risinājās spraiga cīņa par kopvērtējuma punktiem. Pēc pieciem posmiem kopvērtējuma līderis ir "Rietumu banka – Rīga" komandas riteņbraucējs Dimitrijs Sorokins, viņam pa pēdām mina alūksnietis Oskars Muižnieks ("Sportlife.lv"), kas uzvarēja Madonas posmā. Trešajā pozīcijā – Matīss Preimanis. Dāmām līderes godā 5. posmā tika Ingrīda Šmite no "Sportlife.lv", kam sekoja Anita Antone ("Baldones velokomanda") un Katrīna Jaunslaviete.
Vērienīgākais starts tika dots pulksten 13.30, kad trasē devās ap 1000 "Virši-A" braucēju pulks, mērojoties spēkiem 38,6 kilometru garajā distancē. Četros aizvadītajos posmos bijuši četri uzvarētāji: Kristofers Bindemanis (Cēsis-Valmiera), Gints Jakovels (Sigulda), Jānis Priževoits (Smiltene) un Krišjānis Jansons-Ratiniks (Kuldīga). Kopvērtējuma līdera krekls nonācis "Gandrs-Merida" komandas sportista Ratinika īpašumā, no kura par deviņiem punktiem atpalika "Volkswagen-Veloprofs.lv" pārstāvis Jānis Priževoits, kas uzvarēja 5. posmā. "Virši-A" braucienā līderu vidū bija arī novadnieks Indulis Bikše, kas 5. posmā ierindojās 5. vietā (kopvērtējumā – 8. vieta). Dāmām līderes godā Madonas posmā tika Beate Kovgeri no Mālpils sporta kluba "EMU".
– Šogad mums šis bija pirmais tautas klases brauciens "Virši-A" distancē, kurā piedalījāmies Madonā. Trasīte liekas izaicinājums, salīdzinot ar Cēsīm un Valmieru, – sacīja uzrunātie Santa un Kristaps no Rīgas. Arī citi velobraucēji atzina, ka distance – diezgan grūta, jābūt treniņam.
Ar rezultātiem var iepazīties vietnē www.velo.lv.
Īpašas pārsteiguma balvas sagaidīja progresīvāko braucēju, 100. vietas ieguvēju "Toyota Hybrid" distancē, kā arī citi pārsteigumi.
02.08.2017.