Gan sauļošanās, gan slēpošana – tāds bija 14. un 15. marts sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils", kad uz sniega oāzes norisinājās Latvijas čempionāts distanču slēpošanā.
Stafetēs sievietēm elites grupā uzvarēja Cēsu pilsētas sporta skolas (PSS) komanda – Inga Paškovska, Krista Krūmiņa, Anžela Brice, kas apsteidza Madonas BJSS komandu, kur piedalījās Līna Nagle, Karīna Pētersone un Kitija Auziņa. Vīriešiem uzvarēja A2 1. komanda – Raivo Kivlenieks, Juris Ģērmanis un Jānis Paipals.
Mums ir arī čempioni. S14 grupā 1. vietu izcīnīja Kima Krūmiņa, Agnija Nagle un Elizabete Paura, S16 grupā uzvarēja Angelina Vavilova, Karīna Pitkeviča un Ieva Pūce. Jaunākajā grupā 2. vietā ierindojās, gan zēnu komanda – Silvestrs Švauksts, Klāvs Pļaviņš, Lauris Kaparkalējs -, gan meiteņu trijnieks – Agita Lapsa, Marta Lība Igaune, Līva Šahno. V16 grupā otrie palika Ilvars Bisenieks, Toms Zvirgzdiņš un Raimo Vīgants, trešajā vietā – Kalvis Krīgers, Reinis Cīrulis un Jēkabs Putniņš; Madara Skurule, Elizabete Stangaine un Klinta Bičevska.
3. vieta V18 grupā – Vairim Skurulim, Didzim Avotiņam, Kristapam Indriksonam.
Svētdien vīriešiem 20 km distanci vajadzēja slēpot 10 reižu pa 2 km apli. Pirmais distanci veica olimpietis Arvis Liepiņš, apsteidzot Stepanu Terentjevu no Lietuvas, trešais finišēja talsenieks Jānis Šņoriņš. Indulis Bikše (SS "Arkādija") finišā ierindojās ceturtajā vietā, bet bija otrais labākais V20 grupā. Dāmām 15 km distancē uzvarēja Anda Muižniece, otrajā vietā – Laima Klauža, trešajā – Inga Paškovska.
No Madonas BJSS sportistiem čempiona titulu savā grupā izcīnīja Niks Saulītis, Raimo Vīgants, Ieva Pūce, bet S14 grupā meitenēm uz goda pjedestāla – visas madonietes: 1. vietā – Kima Krūmiņa, 2. vietā – Elizabete Paura, 3. vietā – Agnija Nagle. Godpilno 3. vietu ieguva Uvis Akmentiņš, Līva Šahno.
V50 grupā Zinaīda Rācenāja ierindojās otrajā vietā, Dzidra Širve, Aldis Šuriņš – trešajā vietā, V60 grupā otrā vieta – Vilnim Ķūrenam.