Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Madonā divas dienas rūks un dūks

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 13.06.2017.

Madonā divas dienas rūks un dūks
Burtu lielums

17. un 18. jūnijā Madonā norisināsies  čempionāta 1. posms, Latvijas čempionāta 1. posms un Lietuvas čempionāta 1. posms enduro krosā.

Vērienīgās enduro sacensības organizē biedrība "Latvian Baja" sadarbībā ar Latvijas Motosporta federāciju un Madonas novada domi, SIA "Maratons Ltd.". Par sacensību norisi uz sarunu aicināju biedrības "Latvian Baja" valdes locekli Romānu Ērkuli no Liepājas.

– Kas noteica izvēli Madonā rīkot tik nozīmīgas starptautiskas enduro motociklu sacensības?

– Madona ir pilsēta, kur esi gaidīts, tāpēc arī šī ir pilsēta ar tradīcijām. Pirms trim gadiem atjaunojām Madonā enduro sacensības, jo šeit ir piemērota bāze. Taču šis ir jau 17. gads, kopš biedrībai "Latvian Baja" izveidojusies laba sadarbība, organizējot sacensības tehniskajos sporta veidos. Madona ir labi atpazīstama ne tikai saistībā ar slēpošanu vai basketbolu, bet arī tehniskajiem sporta veidiem. Tie ir ralliji, motocikli, vien ar automašīnām ir neliela krīze. Nav noslēpums, ka te var rīkot arī Eiropas nozīmes sacīkstes. Šogad 17. un 18. jūnijā Madonā sapulcēsies enduro braucēju lielākais pulks Latvijā. Uz šīm grandiozajām divu dienu enduro sacensībām atbrauks ne tikai Latvijas, Lietuvas un Igaunijas enduro sportisti, esam uzaicinājuši arī tālākus braucējus – no Čehijas, Zviedrijas, Polijas, vai atbrauks – tā ir cita lieta. Sūtījām aicinājumu arī Krievijas sportistiem. No Latvijas piedalīsies bijušais pasaules čempions Ivo Šteinbergs, Lauris Ērmanis, būs Leoku dinastija no Igaunijas, kuplā skaitā – lietuvieši. Ja vēl atbrauks citi ārzemju sportisti, būs ļoti interesanti paskatīties. Pēc aptuvenām aplēsēm, pasākumu var apmeklēt ap 500 skatītāju un līdzjutēju, kas pavadīs laiku Madonā.

– Ar ko atšķirsies šīs sacensības?

– Visa dzīve mums norisināsies pilsētā. Šoreiz enduro bāze būs Madonas centrā, reģistrācija notiks Madonas administratīvajā ēkā. Sacensību atklāšana, starts un finišs būs pilsētas centrā – Saieta laukumā. Bāzēsimies pilsētas centrā, arī mehāniķu zona būs iekārtota aiz valdības mājas, un apmeklētājiem būs iespēja visu enduro dzīvi vērot, ne tikai aizbraukt uz mototrasi "Smeceres silā", lai apskatītos ātrumposmu. Katra māmiņa ar bērnu ratiņiem varēs atnākt un apskatīties, kā viss notiek. Svinīgā atklāšana notiks 17. jūnijā pulksten 13, pulksten 14 jau būs skatāmi pirmie ātrumposma braucēji "Smeceres sila" mototrasē. Apbraucot lielo riņķi ap 80 km pa gleznainu apkārtni apkārt Madonai, enduro braucēji atgriezīsies Madonā. Sportistiem ir jānobrauc trīs riņķi, otrajā dienā – vēl divi, bet noslēgums ar apbalvošanu ir paredzēts Saieta laukumā pie strūklakas. Sacensību organizatori ir padomājuši arī par to, lai dalībniekiem, līdzjutējiem un skatītājiem viss būtu pieejams: veikali, kafejnīcas, kur pēc sacensībām pasēdēt un paēst vakariņas.

– Kā vērtējat "Smeceres sila" mototrasi, enduro trasi?

– "Smeceres sila" mototrase ir augsta līmeņa trase, kam piešķirta A kategorijas licence. Kas attiecas uz enduro sacensību trasi, tā ir pārveidota salīdzinājumā ar pagājušo gadu par 80%. Kopējais trases garums ir 90 km. Daudz mazāk ir grants ceļu. Ļoti interesants ir dabas reljefs, dažādie pauguri, pa kuriem būs jābrauc gan augšā, gan lejā. Vēl ir trīs sarežģīti ātruma testi: viens ir krosa tests, tā garums – 2 km, otrs – krosa enduro tests – 3 km, un trešais enduro tests – 4,2 km, kas ir sarežģīts. Pārbraucieni būs pa mazajiem celiņiem, pļavām. Tie būs daudz grūtāki un prasīs daudz izturības, jo vairāk vedīs pa elektrolīniju stigām. Skatītāji varēs redzēt divus testus. Arī trešais tests ir viegli atrodams, tas būs Sauleskalnā. Viss vienuviet un kompakti.

– Vai piedalīsies arī Kalsnavas motoklubs?

– Pārstāvniecība būs, bet ne tik kuplā skaitā kā enduro sprintā. No Kalsnavas kluba brauks Valdis Dzērve.

– Pastāstiet par savu motosportista karjeru!

– Esmu liepājnieks, iesaistīts motosportā kopš 11 gadu vecuma, nodarbojies ar to līdz 28 gadiem, bet traumas dēļ pārtraucis. Esmu savulaik braucis kopā ar Jāni Lungeviču un Mārtiņu Jakoviču vienā komandā. Arī tagad Mārtiņš Jakovičs ļoti daudz palīdzējis trases izveidē, jo laikam ir nostalģija pēc motosporta, kas ir asinīs. Arī pašam iznāk braukt ar mocīti pa trasi, lai izvietotu zīmes, sagatavotu sacensībām. Redzu, kā Madonā pamazām atjaunojas visas sporta bāzes, rollertrase, slēpošanas trases "Smeceres silā" – mototrase, kartinga trase. Kad braucu uz citām pilsētām, vienmēr minu Madonu kā pozitīvo piemēru, ka šeit viss notiek, sporta attīstība gājusi straujiem soļiem uz priekšu.
Arī Liepājā sports rullē, rallijs rullē, ir olimpiskais centrs, futbols, Verpakovskis un Porziņģis nāk no turienes, ir sporta aura, bet, ja vērtē pēc iedzīvotāju skaita, jūs esat panākuši vairāk.
Baltijas čempionāta 2. posms, Latvijas čempionāta 2. posms un Lietuvas čempionāta 2. posms enduro notiks 15. un 16. jūlijā Kuldīgā.

14.06.2107

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px