7. un 8. janvārī sporta un atpūtas bāzē "Smeceres sils" norisinājās pirmās 2023. gada sacensības – Latvijas kausa izcīņas biatlonā 1. posma un Baltijas valstu kausa 3. posma sacensības.
Ļoti aukstajā 7. janvārī notika sprinta sacensības ar divām šautuvēm, bet svētdien, 8. janvārī, biatlonisti veica individuālo distanci. Sacensības turpinājās līdz vēlam vakaram.
– Tik daudz dalībnieku biatlonā bija pirmoreiz. Ļoti spēcīgi bija igauņi gan no Tallinas, gan Tartu, uzrādot ļoti labus rezultātus.
Sacensībās notika arī biatlonistu atlase līdzdalībai Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā, kas janvāra nogalē norisināsies Itālijā. Starp sportistiem pastāvēja sīva cīņa gan 28. un 29. decembrī, kad Tehvandi sporta centrā Otepē tika aizvadīts Igaunijas čempionāts biatlonā, kas bija arī kā vienas no atlases sacensībām līdzdalībai "EYOF 2023", gan Latvijas kausa izcīņas biatlonā 1. kārtas sacensībās Madonā 7. un 8. janvārī, – vērtēja biatlona trenere Aira Bērziņa.
No Madonas BJSS pretendēja Rainers Upenieks un Madara Veckalniņa. Pēc ranga mūsu spoprtisti ierindojās 5. vietā. Uz "EYOF 2023" tika izvirzīti: Estere Volfa, Elza Bleidele no Cēsu PSS, Kristians Kārlsbergs no Talsu SS un Matīss Meirāns no Alūksnes BJSS. Mūsu jauniešiem ir iespējas pretendēt uz Eiropas junioru čempionātu Madonā, uz pasaules čempionātu jauniešiem Kazahstānā. Galvenais ir saglabāt veselību un spēju trenēties, jo vīrusu apkārt ir tik daudz.
Latvijas kausa sacensībās ļoti labus rezultātus sasniedza jaunāko grupu audzēkņi, kam nebija šaušanas, tikai slēpošana.
Ar rezultātiem var iepazīties vietnē www.smeceressils.lv.
Pasākumu organizēja Latvijas Biatlona federācija sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību.
17.01.2023.