Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Liezērē sacenšas dambretisti

AIVARS KAPTEINIS, sporta skolotājs

Autors • 16.02.2015.

Liezērē sacenšas dambretisti
Burtu lielums

7. februārī Liezēres pamatskolas sporta zālē uz tradicionālajām dambretes sacensībām tika aicināti Liezēres pagasta dambretes cienītāji.

Lai sacensības padarītu spraigākas un interesantākas, tajās tika dota iespēja piedalīties arī novada labākajiem dambretistiem. Šo iespēju izmantoja novada un republikas sacensību laureāti – saikavietis Mārtiņš Šulmanis un kusēnietis Dzintars Vilciņš.
Dienu iepriekš dambretes sadraudzības sacensībās tikās skolu komandas no Liezēres, Kusas, Dzelzavas, Kalsnavas, un piedalījās arī trīs audzēkņi no Liezēres pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas „Kamenīte". Lieliskus panākumus šajās sacensībās guva Liezēres komandu pārstāvji. Abas šīs sacensības organizēja un to galvenais tiesnesis bija mūsu pagasta dambretes fanātiķis un entuziasts Elmārs Krampe, kas skolā vada dambretes pulciņa darbu.
Pēc dalībnieku reģistrācijas sportistus uzrunāja skolas direktore Jolanta Pabērza, sacensību galvenais tiesnesis Elmārs Krampe, kā arī pagasta pārvaldes vadītājs Viktors Abramovs, kas daudz pūļu veltī pagasta sporta pasākumu organizēšanai un šoreiz pats arī veiksmīgi startēja dambretes sacensībās. Pēc veiksmes vēlējumiem dalībnieki sēdās pie rūtotajiem galdiņiem, un cīņas varēja sākties.
Vīru konkurencē startēja 12 dalībnieki, bet dāmu konkurencē – 6 dalībnieces. Cīņas izvērtās spraigas, uzvaras mijās ar zaudējumiem. Vīru konkurencē pēc 7 kārtu izspēles tika apkopoti rezultāti, un izrādījās, ka liezērieši ir ļoti viesmīlīgi, jo 1. vietu izcīnīja saikavietis Mārtiņš Šulmanis, kas vienīgais spēja iegūt visas uzvaras, ar 14 punktiem, 2. vietā ciemiņš no Kusas – Dzintars Vilciņš ar 11 punktiem, bet godpilnā 3. vieta – mūsu pagasta dambretistam Pēterim Labzovam – pagājušā gada turnīra uzvarētājam (kam, starp citu, jau 74 gadi). Viņa kontā – 8 punkti. Vērtējot pagasta dambretistu sniegumu, godalgoto vietu sadalījums vīriem šāds: 1. vietā – Pēteris Labzovs ar 8 punktiem, 2. vietā – Arvis Podnieks ar 8 punktiem, 3. vietā –
Jānis Stepiņš ar 7 punktiem.
Ne mazāk spraigas cīņas izvērtās arī dāmu konkurencē. Pēc apļa sistēmas izspēles 5 kārtās finišu ar vienādu punktu skaitu sasniedza divas dalībnieces – pagājušā gada čempione Vineta Mikoviča un Lāsma Šuriņa. Tā kā savstarpējā spēlē uzvarēja Lāsma, uzvarētājas tituls šogad viņai, 2. vieta Vinetai. Arī cīņa par 3. vietu bija spraiga, jo vienāds punktu skaits bija Sandrai Rudzonei un vienai no jaunākajām dalībniecēm Elenai Mikovičai – 5 punkti. Notika papildspēle, tajā uzvarēja Sandra.
Pēc gandrīz četru stundu cīņām dalībnieki stājās uz apbalvošanas ceremoniju, kur pagasta pārvaldes sponsorētos kausus un medaļas 1.-3. vietas ieguvējiem pasniedza pagasta pārvaldes vadītājs Viktors Abramovs un sacensību galvenais tiesnesis Elmārs Krampe. Sacensības palīdzēja tiesāt un organizēt arī skolotāji Jolanta, Vija, Ineta, Aivars.
Domāju, ka diena bija izdevusies un dalībnieki ieguva pozitīvas emocijas. Uz tikšanos nākamgad!

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px