Nesen Čehijas pilsētā Pardubicē norisinājās C1 kategorijas sacensības BMX riteņbraukšanā, kurās startēja trīs Latvijas sportisti. Uz goda pjedestāla savā vecuma grupā kāpa madoniete Lelde Šuma, Sandra Aleksejeva un Arvis Kārkliņš.
Pēc aizvadītajiem pirmajiem Eiropas kausa posmiem BMX riteņbraukšanā vairāki Latvijas sportisti aprīlī pārliecinājās par savām konkurētspējām Čehijas pilsētā Pardubicē notiekošajās C1 kategorijas sacensībās, kur bija iespēja cīnīties par UCI punktiem. Pardubicē pirms divām sezonām norisinājās Eiropas čempionāta posma sacensības.
Aprīlī sacensībās Čehijā Latviju pārstāvēja Sandra Aleksejeva (Tālava/ VBSS), Lelde Šuma (Madona), Arvis Kārkliņš (Tālava/VBSS/Vecpiebalga). Sieviešu elites grupā Londonas Olimpisko spēļu dalībniecei Sandrai Aleksejevai izdevās izcīnīt otro vietu. Junioru meiteņu grupā par uzvarētāju kļuva Lelde Šuma. Junioru vīru grupā uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Arvis Kārkliņš.
Nākamās sacensības notika 1.-3. maijā Francijā, Messigny Et Vantoux, kur norisinājās Eiropas BMX kausa 3. un 4. posms. Pirmajā dienā Lelde tika pusfinālā, bet otrajā dienā iekļuva finālā un ieņēma 8. vietu.
Leldes Šumas pirmais treneris Jānis Kuprans ir gandarīts par audzēknes panākumiem un seko līdzi sportistes gaitām Eiropas BMX kausa posmu sacensībās. Patlaban Lelde trenējas pie trenera Olafa Lakuča Valmierā.