Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Ledus ir uzliets, un laukumā jau slido

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 09.12.2014.

Ledus ir uzliets, un laukumā jau slido
Burtu lielums

Pagājušajā nedēļā Madonas pilsētas hokeja laukumā tika uzliets ledus, un kopš trešdienas madonieši tur gan slido, gan trenējas hokejā.
Kā pastāstīja Madonas novada pašvaldības sporta darba organizators Māris Gailums, arī šoziem izmantot hokeja laukumu varēs gan slidošanai, gan hokeja treniņiem. Tas, lai bērni iemācītos slidot, būs pieejams arī sporta stundām, ja, protams, skolas to vēlēsies. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šogad būs hokeja laukuma izmantošanas grafiks, un laukuma uzrauga pienākumus veiks Guntis Cielaks.

Vaicāts, vai līdzīgi kā par slēpošanas trases izmantošanu sporta un atpūtas bāzē „Smeceres sils" ir plānots noteikt maksu arī par hokeja laukuma izmantošanu, pašvaldības sporta darba organizatora atbilde bija iepriecinoša – slidot un spēlēt hokeju Madonā varēs bez maksas.
– Lai noteiktu maksu, ir jābūt servisam. To nevar darīt, ja nav atbilstoša servisa. „Smeceres silā" tas ir. Protams, arī hokeja laukuma uzturēšanā tiek ieguldīti līdzekļi, uzliets ledus, un ir uzstādīti divi vagoni, kur siltumā ir iespējams pārģērbties, tāpat ir ierīkots apgaismojums utt., bet tas viss vēl nav gluži tādā līmenī, lai par to prasītu maksu, – uzsvēra Māris Gailums.
Telefonsarunā viņš atzina, ka šogad uzliet ledu bija vieglāk, jo zeme bija jau sasalusi un arī asfaltu hokeja laukumā bija pārklājusi neliela ledus kārtiņa, turklāt tikpat kā nebija sniega. Uzlejot ūdeni, tas ātri sasala. Pirms gada liet ledu sākuši nedaudz par agru, kad zeme vēl nebija sasalusi, līdz ar to ledus uzliešanai patērēts daudz ūdens.
Šogad tas ticis ņemts vērā un vairāk sekots laika prognozei. Kā zināms, sinoptiķi pagājušās nedēļas nogali solīja siltu, bet tad prognoze pēkšņi mainījās, un solītā atkušņa vietā tāpat bija mīnus grādi, līdz ar to tika pieņemts lēmums uzsākt ledus liešanu, bet trešdien laukumā ieradās jau pirmie slidotāji un hokejisti. Ledus uzliešanu, iestājoties aukstam laikam, daudzi madonieši gaidījuši ar lielu nepacietību, daži pat zvanījuši uz pašvaldību un interesējušies, kad Madonas hokeja laukumā varēs slidot un trenēties hokejā.
Kā pastāstīja Māris Gailums, arī šajā sezonā būs hokeja turnīrs, droši vien tiks rīkota Ziemassvētku kausa izcīņa un, iespējams, arī Madonas novada čempionāts, bet šai ziņā lielāku iniciatīvu gribētos no pašiem hokeja klubiem.
Kad aizvadītās piektdienas pēcpusdienā ieradāmies Madonas pilsētas hokeja laukumā, tur aktīvi trenējās hokejisti un bija sastopami arī daži slidotāji. Uzrunājām vienu no viņiem – madonieti Tomu Cimeru.
– Esmu hokeja entuziasts, savulaik trenējos hokejā, bet tagad paslidoju un uzspēlēju hokeju tikai sava prieka pēc. Uz laukumu nāku katru dienu. Kopā ar pārējiem palīdzu gan uzliet ledu, gan to notīrīt un izlīdzināt, lai būtu iespējams spēlēt kvalitatīvu hokeju un arī maziem bērniem būtu vieglāk slidot. Daudz jau no pašiem ir atkarīgs. Puiši ir atsaucīgi, un ledus kārtas vēl tikai top. Patlaban laukumā ir aptuveni 5 cm biezs ledus, bet tas ir jāuzaudzē līdz kādiem 10 cm. Ir arī sastādīts hokeja laukuma izmantošanas grafiks, kad notiek publiskā slidošana bez hokeja nūjām un kad – hokeja treniņi pieaugušajiem. Cenšamies sadzīvot draudzīgi, neslidojam mazajiem virsū, sekojam, lai ne paši, ne citi negūtu traumas. Nevienu it kā projām nedzenam arī tad, ja bērni slidot atnākuši tad, kad trenējas hokejisti – laukumu cenšamies sadalīt tā, lai visiem tajā atrastos vieta, – pastāstīja Toms Cimers.
Savukārt hokeja laukuma uzraugs Guntis Cielaks informēja, ka turpat varēs arī uzasināt slidas.

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px