Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

LBS prezidents R. Vējonis apmeklē Madonu

IVETA ŠMUGĀ

Autors • 29.11.2021.

LBS prezidents R. Vējonis apmeklē Madonu
Burtu lielums

Madonā vienmēr ir patīkami ierasties, – atzinīgi par iespēju izbraukt ārpus Rīgas izteicās Latvijas Valsts eksprezidents, tagad – Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Raimonds Vējonis. 23. novembrī viņš kopā ar LBS viceprezidentu Kasparu Ciprusu apmeklēja Madonas sporta centru, piedalījās sarunās, kā arī vakarā noskatījās BK "Madona"/BJSS basketbola spēli pret Pafbet LAT-EST līgas komandu "Valmiera GLASS VIA".

LBS vadība apmeklē tās novadu pašvaldības, ar kurām varētu nākotnē izvērsties sadarbība Latvijas
3 × 3 basketbola čempionāta ziemas posma rīkošanā, vienoties, kurā vietā varētu rīkot Latvijas čempionāta posmus. Madona tika izvēlēta ne tikai tāpēc, ka šeit basketbols ir populārs un sporta centrā ir lieliska sporta zāle. Arī tāpēc, lai tiktos ar pagājušā gada sportiskākās pašvaldības (saņemta "Trīs Zvaigžņu balva 2020") pārstāvjiem un pārrunātu sadarbību basketbolā.
Ar novēlējumu Madonai likt par sevi runāt ne tikai kā par ziemas sporta veidu centru, arī par vietu, kur basketbols rullē visos gadalaikos, Madonas bērnu un jaunatnes sporta skolai, kur spēlē arī kluba "Madona"/BJSS basketbola nodaļas absolventi, LBS uzdāvināja trīs jaunas basketbola bumbas.
Sarunā par sadarbības iespējām, par kāda no Latvijas 3 × 3 basketbola ziemas čempionāta posma norises vietu piedalījās Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs, Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, Madonas novada pašvaldības attīstības nodaļas galvenais speciālists sporta jomā Māris Gailums, Madonas BJSS direktors Voldemārs Šmugais, basketbola treneris Agnis Beķeris un BK "Madona"/BJSS prezidents Māris Caunītis.
Kā novērtēja Raimonds Vējonis, BK "Madona"/BJSS kopš sezonas sākuma ir sevi labi parādījusi un pierādījusi, ka var meistarīgi spēlēt, un ielauzties starp augstāka līmeņa komandām jau nav nemaz tik viegli: – Parādīt visaugstāko sniegumu vēlas ikviena amatieru līmeņa komanda. Madonas komanda spēlē LBL 3. līgā, piedalās Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņā. Protams, ir svarīgi, lai komandā varētu spēlēt visi Madonas basketbola līderi, un ir svarīgi sapulcināt spējīgu komandu.
Šajā sezonā vispār nav viegli organizēt spēles, jo jāievēro visi drošības normatīvi. Sekoja arī ārkārtējā situācija, "lokdauns" un pārtraukums spēļu norisē. Spēles varēja atsākties "zaļajā režīmā" tikai pēc Latvijas valsts svētkiem.

Atbilstoši MK noteikumiem Latvijas Sieviešu basketbola līgas B grupas, Ramirent Nacionālās basketbola līgas, Reģionālās basketbola līgas un Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionāta, kā arī Latvijas basketbola Užavas kausa izcīņas spēles turpmāk notiek "zaļajā režīmā", piedaloties tikai spēlētājiem, komandu personālam un tiesnešiem ar sadarbspējīgiem "Covid-19" vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātiem.
Savukārt bērniem līdz 12 gadu vecumam, kuriem šobrīd nav iespējams vakcinēties pret "Covid-19", nav iespēju apmeklēt sporta skolas treniņus iekštelpās. Te gan ir pretruna, jo Madonas sporta centra zālē sporta stundas 1.-3. klasei var notikt, ja ir negatīvs tests.
– Amatieri to pārdzīvos, bet bērni izjutīs ierobežojumu sekas. Tas ir tāpat, kā pēc attālinātajām mācībām zināšanās ir robi. Arī sportā var būt tā, ka bērni aiziet no sporta, jo nav iespēju trenēties sporta zālē bērniem līdz 12 gadiem, kas nevar uzrādīt sertifikātu. Parādās problēma, ka zūd motivācija trenēties, līdz ar to vairāk būs pie datora sēdošo, – diskusijā iesaistījās Kaspars Cipruss.
Kopš Latvijas 3 × 3 basketbola komanda kļuva par Tokijas Olimpisko spēļu čempioni, K. Cipruss paredz, ka šis sporta veids saistīs daudzus, tiks iekļauts arī sporta izglītības programmās, līdz ar to jārada iespēja spēlēt 3 × 3 basketbolu ne tikai vasarā, bet arī ziemas posmos telpās.

Diskusija raisījās par to, kā vispār ierobežojošo nosacījumu situācijā var sarīkot Latvijas čempionātu. Atsākoties Latvijas Basketbola savienības organizētajiem turnīriem, kas tika apturēti Ministru kabineta noteikto ierobežojumu laikā no 21. oktobra līdz 15. novembrim, tagad iespēja izmantot sporta zāli ir, bet nosacījumi ir jāievēro. Tas attiecas ne tikai uz spēlētājiem, arī uz sporta centrā organizēto spēļu skatītājiem. Spēlēs iespējama skatītāju klātbūtne (arī tikai "zaļajā režīmā"), un maksimālais skaits var būt 500, bet tas atkarīgs arī no sēdvietu daudzuma, jo jāievēro drošības distance.
Uz vaicājumu, kā Madonas BJSS un BK "Madona"/BJSS treneris Agnis Beķeris raugās uz LBS piedāvājumu Madonā sarīkot vienu no Latvijas čempionāta 3 × 3 ziemas posmiem, viņš atbildēja: – Esmu pozitīvi noskaņots, uzskatu, ka Latvijas čempionāts 3 × 3 basketbolā mums Madonā var notikt un nākamajā gadā notiks. Madonā ir 3 × 3 basketbola klubs, mums jau ir paredzēts savs turnīrs decembra beigās.
Sporta dzīves organizatori, plānojot spēles un basketbola turnīrus Madonā, rosināja Raimondu Vējoni kā mūsu novadnieku atļaut izmantot viņa vārdu, piemēram, kādreiz sarīkot Raimonda Vējoņa kausa izcīņu basketbolā.

30.11.2021.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px