Itālijas pilsētā Grosseto no 13. līdz 15. maijam norisinājās Eiropas meistarsacīkstes ārpus stadiona vieglatlētikas disciplīnās. Tas bija īsts trīs dienu izaicinājums – ar 1649 sportistu piedalīšanos no vairāk nekā 30 valstīm.
Programmā bija iekļautas divpadsmit sacensības: tās sākās piektdien ar 10 km garu šosejas soļošanu (vīriešiem un sievietēm) un 10 km šosejas skriešanas sacensībām (vīriešiem un sievietēm). Sestdien no rīta notika 5 km skriešana, bet pēcpusdienā – nūjošana. Nūjošanas sacensības notika kempinga Le Marze priežu mežā, viena kilometra aplī, kas tika veikts 10 reizes. Šī disciplīna bija šo sacensību jaunums. Svētdien norisinājās pusmaratons klasiskajā 21,097 km distancē, un tad – noslēgums ar 30 km garu soļojumu vīriešiem un 20 km sievietēm.
Kopumā tika izcīnīti 124 individuālie tituli, bet skrējienos un soļošanā tika pasniegtas arī komandu medaļas, katrā kategorijā summējot trīs sportistu labākos laikus.
Latvijas sporta veterānu sniegums bija konkurētspējīgs. No 18 valstu komandām, kuras izcīnīja medaļas, uz Latviju tika atvestas 4 zelta, 2 sudraba un 1 bronzas medaļa, ierindojot mūsu valsti 8. vietā. Tajā skaitā arī uz Madonu atvesta zelta medaļa, ko izcīnīja Dzidra Širve 5 km skrējienā komandu vērtējumā, un bronzas medaļa 10 km nūjošanā. Tikai nedaudz līdz medaļai pietrūka un jāpriecājas par ceturto vietu Dacei Saulītei un Rutai Kozlovskai 10 km nūjošanā. Dace Saulīte ierindojās 5. vietā 10 km soļojumā.
Par sekmīgiem uzskatāmi arī Airas Bērziņas un Māras Rināsas rezultāti 10 km nūjošanā un Mārai – arī 10 km soļojumā.
Drīz, jau jūnija beigās, būs vēl nozīmīgākas sacensības – pasaules čempionāts vieglatlētikā veterāniem Somijas pilsētā Tamperē.
DACE SILA
24.05.2022.